Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat26.2.2024 - VRCHLABÍ [Diakonie ČCE - Středisko Světlo]
Modrej život. Diakonie ocenila lidi za jejich činy zlepšující společnost nebo okolí

Diakonie ČCE – Středisko Světlo ve Vrchlabí udělilo 22. února ocenění Modrej život. Modrej život je krkonošské ocenění pro lidi, kteří rádi pomáhají druhým a snaží se svými činy zlepšit společnost nebo okolí. Událost se stala krkonošskou tradicí od roku 2021 a ocenila dva dobrovolníky. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat21.2.2024 - PRAHA/BRUSEL [Hnutí DUHA]
Zelená dohoda v zemědělství selhává, ukazuje přehled Evropského parlamentu

Výzkumná služba Evropského parlamentu vydala minulý týden přehled, jak se daří naplňovat strategii Farm to Fork (Od zemědělce ke spotřebiteli), zemědělskou součást Green Dealu. [1] Většinu důležitých iniciativ se nepodařilo prosadit nebo je stále v jednání. Dle Hnutí DUHA se tak potvrzuje, že tzv. Green Deal za problémy zemědělců nemůže a jeho vhodná implementace by je mohla naopak řešit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.2.2024 - Bratislava [ZCHFP SR]
Európsky priemyselný samit: Biznis plán pre Európu

Pod záštitou belgického predsedníctva v Rade EÚ podpísali v utorok 20. februára 2024 v Antverpách signatári deklaráciu o konkurencieschopnosti. Deklarácia je výzvou pre vlády členských štátov a budúcu Európsku komisiu. Obsahuje 10 jasných bodov, ktoré sú potrebné pre dosiahnutie konkurencieschopnosti európskeho priemyslu, a sú prípravou pre Európsku priemyselnú dohodu, ktorá by doplnila Zelenú dohodu EÚ. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat20.2.2024 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Člověk v tísni s podporou ČRA mění tvář etiopské krajiny pomocí stromů odolných suchu

Eroze půdy, odlesňování, narušená krajina, ztráta úrodné země, a s tím související hlad. To jsou problémy, kterým Etiopie, jakožto země závislá na zemědělské produkci, musí čelit. A tyto problémy způsobili lidé, například nešetrnými způsoby zemědělství. Česko pomáhá Etiopii těmto výzvám čelit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.2.2024 - [Děti Země]
Spolky žádají doplnit spis v řízení o umístění dalšího průtahu Třebíčí

Proces EIA upozorňuje na nedořešené vlivy silnice na životní prostředí Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.2.2024 - Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
V podkroví to žije?! Jak rekonstruovat půdní prostory s ohledem na netopýry poradí únorový webinář

Webinář na téma „Netopýři na půdách – rekonstrukce a řešení problémů“ se uskuteční ve čtvrtek 29. února 2024 od 9:30 hodin. Srdečně jsou zváni pracovníci památkové péče, stavebních odborů, správci sakrálních a památkově chráněných staveb, architekti, projektanti i všichni ostatní zájemci o uvedenou problematiku. Na online školení, které proběhne na platformě ZOOM pod vedením odborníků z České společnosti pro ochranu netopýrů se lze přihlásit do čtvrtka 22. února. Díky podpoře dvou projektů je webinář zdarma. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat15.2.2024 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Komerční banka jako hrdý partner Dne baterií

Mezinárodní den baterií se slaví každoročně v den narození italského vynálezce Alessandra Volty - 18. února. Baterie je skvělý vynález, se kterým se setkáváme každý den - od běžných zařízení, jako je budík nebo mobilní telefon až po sofistikovanější technologie v podobě elektroaut. Baterie bývá také důležitou součástí fotovoltaických elektráren. Právě díky baterii můžete přebytky elektrické energie z fotovoltaiky uskladnit a využívat vlastní elektřinu, i když slunce zrovna nesvítí. Fotovoltaická elektrárna vám může přinést úsporu za energie a vyšší soběstačnost, ale také zhodnocení vaší nemovitosti – požadavky na energetické a ekologické vlastnosti budov totiž stále více ovlivňují jejich cenu. A protože udržitelné technologie, jako jsou fotovoltaiky nebo tepelná čerpadla, v Komerční bance podporujeme, jsme velmi rádi, že jsme se mohli stát partnerem Mezinárodního dne baterií z EKOkalendáře spolku Ukliďme Česko. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.2.2024 - Praha [Asociace AMPI ]
TZ - Jakou roli dnes hrají malí zemědělci a pozvánka na Symposium Živé zemědělství - 15.2.2024

Může být zemědělství produktivní a zároveň ohleduplné k přírodě? Jaká je budoucnost zapojení nových technologií do ekologické produkce potravin? A v čem spočívá přínos malých zemědělců a rodinných farem v České republice? Těmito a dalšími tématy se bude zabývat v pořadí již čtvrtý ročník Symposia Živé zemědělství. Symposium se tentokrát zaměří zejména na postupy při pěstování zeleniny a připomene stoleté výročí biodynamického zemědělství. Těšit se můžete na inspirativní přednášky, praktické workshopy, debaty a na možnost setkat se s inspirativními zástupci farmářů, odborníků, vědců, studentů, neziskového sektoru i firem z České republiky i ze zahraničí. Akce se uskuteční ve dnech 1. a 2. března 2024 v Národním zemědělském muzeu v Praze. Vstupenky lze zakoupit online. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.2.2024 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ministrem představený návrh zákona torpéduje záruky zdraví našich lesů

Ministrem zemědělství Markem Výborným představený návrh novely lesního zákona celkově výrazně ohrožuje návrat ke zdraví českých lesů, a to i přestože obsahuje několik dílčích zlepšení. Návrh vstupující do mezirezortního připomínkového řízení doslova torpéduje stávající ochranu půdy a biodiverzity ponecháváním části těžebních zbytků a malého počtu stromů na dožití a k zetlení v lesích. Přestože meziročně klesl podíl vysazovaných listnáčů, ministr chce navíc vlastníky nestátních lesů vyjmout z povinnosti vysazovat minimální podíl listnáčů a jedlí (tzv. melioračních a zpevňujících dřevin). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.2.2024 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Smrkem bylo osázeno 12 676 hektarů, nejvíc za posledních dvacet let

Ministr zemědělství Marek Výborný v úvodu nedávno zveřejněné Zprávě o stavu lesa za rok 2022 uvádí, že „zalesňování holin bylo příležitostí pro realizaci adaptačních opatření na změnu klimatu, zejména druhového složení lesů.“ Bližší pohled do této zprávy ale naproti tomu ukazuje, že se kvůli celkovému nárůstu umělého zalesňování vysázelo nejvíce hektarů smrku za posledních dvacet let a podíl listnáčů na výsadbách meziročně poklesl o 6,6 %. Urychlované zalesňování smrkem se přitom děje navzdory varování vědců, že povede k málo odolným lesům. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.2.2024 - Praha [Česká rozvojová agentura]
ČRA podpořila projekt, který s využitím únikové hry posiluje informovanost mladých lidí v tématech globálních problémů a rozvojové spolupráce

Proč se někde války dějí a jinde ne? Je možné mít na jedné straně světa všeho dostatek, zatímco někde pořád panuje hlad? A co pro změnu můžeme jako jednotlivci udělat? Na to hravým a zážitkovým způsobem odpovídá projekt podpořený Českou rozvojovou agenturou a realizovaný Agora CE o.p.s. s názvem Co by se stalo, kdyby země globálního Severu přestaly poskytovat rozvojovou pomoc zemím globálního Jihu? V rámci projektu vzniká stejnojmenná úniková hra pro středoškolské studenty, kterou na jednotlivých školách doplňují debaty se školami z Bosny a Hercegoviny, Gruzie, ale také s odborníky, novináři či zástupci mezinárodních organizací. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.2.2024 - PRAHA [Asociace soukromého zemědělství ČR]
ASZ ČR nabízí vládě desatero kroků k efektivnější zemědělské politice

Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) představila veřejnosti konkrétní a praktické desatero návrhů pro efektivní fungování českého zemědělství. Jedná se o souhrn podnětů, které ASZ ČR dlouhodobě navrhuje ve veřejných i politických diskuzích. S touto sadou návrhů seznámila ASZ ČR v minulých dnech rovněž zástupce vlády, včetně premiéra Petra Fialy a ministra zemědělství Marka Výborného. Navrhovaná řešení reagují na současné, ale i dlouhotrvající problémy českého zemědělství a mají být jedním ze základů pro další spolupráci mezi vládou a zástupci sedláků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.2.2024 - [Děti Země]
Umístění dílčí části dálnice D49 u Hulína bylo nezákonné

Soud zrušil rozhodnutí krajského úřadu ve Zlíně o změně umístění dvaceti dvou objektů Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.2.2024 - BRUSEL/PRAHA [Hnutí DUHA, Česká společnost ornitologická a WWF ČR]
Horší než dotace před rokem 2023. Evropská komise navrhla ještě větší oslabení podpory biodiverzity. Ministerstvo zemědělství přizvukuje

Evropská komise přišla aktuálně s návrhem pro rok 2024 ještě více oslabit základní ekologickou podmínku zemědělských dotací vytvářet plochy pro přírodu. [1] Některým členským státům totiž první návrh nepřišel dostatečný. Místo vykazování původně navrhovaných 7 % tzv. “neprodukčních” ploch včetně produkčních variant (plodin vázajících dusík, meziplodin) by tak mohli zemědělci vykazovat jen 4 %, přičemž plocha meziplodin by se navíc počítala trojnásobně oproti dřívějšku. [2] Podmínka by tak byla ještě slabší než tzv. greening z minulého období Společné zemědělské politiky (SZP), který odborné studie potvrdily jako neúčinný. [3] Současná podmínka DZES 8 [4] přitom nyní vyžaduje 7 % ploch, přičemž produkční varianty mohly tvořit max. 4 % a zbylá 3 % musela být vyhrazena pro krajinné prvky, nektarodárné či zelené úhory nebo ochranné pásy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.2.2024 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Kdo nejvíce sbíral a zneužíval naše data v roce 2023? Ceny Velkého bratra uzavírají nominace

Již podevatenácté bude nezisková organizace IuRe (Iuridicum Remedium) udílet ocenění těm největším narušitelům soukromí. Slavnostní večer a vyhlášení se uskuteční ve středu 20. března 2024 v pražské Čítárně Unijazz od 19:00. Do výsledků tentokrát promluví během slavnostního večera i veřejnost. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.2.2024 - Praha [Společnost pro zvířata]
Cíl v oblasti klimatu do 2040: EK polovičatě uznává roli změny stravy a oklešťuje závazky

Evropská komise zveřejnila tento týden (6. 2. 2024) sdělení*, kterým zahajuje proces stanovení přechodného klimatického cíle do roku 2040 na cestě ke klimatické neutralitě EU do roku 2050. Avšak neuznává plný potenciál změny stravy k naplnění těchto cílů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.2.2024 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Jak je to s přirozeným výskytem modřínu v českých zemích

Koncept původnosti v populační biologii je problematický, protože stojí a padá s fragmentárními historickými údaji. Ukázkovým příkladem je dosud nedořešený problém přirozeného výskytu modřínu opadavého na území dnešní České republiky, mezi lesníky a botaniky diskutovaný už bezmála jedno století. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.2.2024 - PRAHA/BRUSEL [Hnutí DUHA, Česká společnost ornitologická a WWF ČR]
Evropská komise i ministr Výborný chtějí opět oslabit ekologické požadavky zemědělských dotací. Skutečné problémy zemědělství tím neřeší

Ministerstvo zemědělství chce na základě povolení od Evropské komise umožnit zemědělcům rozorat úhory a další prospěšné plochy pro stále chřadnoucí přírodu. Ty jsou přitom jednou z hlavních ekologických podmínek zemědělských dotací ze Společné zemědělské politiky (SZP). Důvody zatím ministerstvo nezveřejnilo. V lednu také navrhlo odložit nové podmínky pro ochranu půdy před vodní erozí o další rok. [1] Jedná se tedy o další rychle za sebou navržené zásadní oslabení ekologických ambic Strategického plánu SZP. Nově navržená výjimka přitom skutečné problémy zemědělců nevyřeší, napsaly ekologické organizace ministrům Výbornému a Hladíkovi v otevřeném dopise. [2] Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1380 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz