Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Prohlášení autorů Listopadové výzvy k událostem na pražském Magistrátu

30. 11. 2010 - Marek Jehlička, Změň politiku!

Demonstrace proti koalici ODS a ČSSD na Mariánském náměstí, kterou pořádalo neformální sdružení Listopadová výzva, se zúčastnilo přes 2000 lidí. Demonstrace vyvrcholila odchodem tříčlenné delegace Listopadové výzvy do jednacího sálu magistrátu, kde chtěli zastupitelům předat Výzvu a vystoupit v plénu.

Spolu s delegací autorů Listopadové výzvy se do sálu dostalo větší množství demonstrantů. Lidé obsadili radnici a zcela zaplnili jednací sál. Začali provolávat „hanba“, „najděte si práci“, „jste tu kvůli nám“ a další hesla. Při několika pokusech o vystoupení Bohuslava Svobody působili hluk, a znemožnili tak zahájení zastupitelstva. Ačkoli vyjádření nespokojenosti bylo důrazné, nebyly zaznamenány žádné vulgární či násilné projevy. Jednání lidí bylo zcela spontánní a nikdo z autorů listopadové výzvy je neorganizoval. Nikoliv naše iniciativa, ale jednání politiků a způsob jakým naložili s hlasy voličů, byly příčinou emotivního projevu lidu.

Panem Svobodou jsme také byli pozváni na kuloární jednání do primátorského salonku. To jsme odmítli proto, že jsme s panem Svobodou chtěli jednat otevřeně a před zraky veřejnosti. Této nabídky pan Svoboda nevyužil.

Autoři Listopadové výzvy se pokoušeli zklidnit atmosféru v sále. Marek Jehlička demonstranty vyzval, aby umožnili zahájení jednání zastupitelstva, a tím i předání výzvy zastupitelům, jak bylo v plánu. Byl mu však během projevu odpojen mikrofon. Zastupitelstvo bylo odročeno na 14:00. Část demonstrantů mezitím odešla z budovy magistrátu. Brány magistrátu se poté pro veřejnost neprodyšně uzavřely. Dalším občanům tak nadále nebyl umožněn vstup do sálu. Uzavření magistrátu bylo provedeno na přímý příkaz ředitele magistrátu.

Lidé mezi hesly provolávali rovněž jméno pana Tůmy. Listopadová výzva se distancuje od jakýchkoliv projevů stranického charakteru. Nepodporujeme žádnou politickou stranu ani proti žádné politické straně nebojujeme. To proti čemu protestujeme, je vypočítavý politický styl, ignorování vůle voličů a pošlapávání toho, čemu říkáme demokracie. Ačkoliv jsme projevy občanů neorganizovali, stojíme za názory, které vyjádřili jak v sále, tak podpisem Listopadové výzvy.

Marek Jehlička, Václav Němec, Olga Cieslarová, Jaroslav Kuchař, Jiří Š. Cieslar

kontakt: Marek Jehlička 775095650
Václav Němec 776133785
Olga Cieslarová 739990080

Nějak se ta tříčlenná delegace pomnožila. - 5. 12. 2010 - angažovaný občan

Viděl jsem záběry v televizi a musím konstatovat,že záměry údajně tříčlenné delegace byly evidentně zcela jiné.Z fanatizovaný dav povykoval a zcela znemožnil jednání zastupitelstva.Proto bylo prozíravé jednání ukončit a jednat později za zavřenými dveřmi.Jen mi vrtá hlavou,kdo skutečně za celou akcí stojí.Je evidentní,že jde o skupinu osob,které přišly o své prebendy a jejichž představy byly spojeny s volebím vítězstvím TOP 09.Kdyby se vytvořila koalice ODS a TOP 09,nebo ČSSD a TOP 09 bylo by asi vše v klidu a bez povykujícího davu.Nechci konkrétně jmenovat,ale pozornému divákovi jistě neušlo jeho složení a to je dobře.

ODPOVĚDĚT


Občanská společnost v EU - návod k použití

http://obcan.ecn.cz/eu
Občanská společnost
Praktické informace jak využít občanská práva v Evropské unii Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz