Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Evropská unie se spojila s MTV v kampani proti diskriminaci

29. 11. 2005 - BRUSEL [Econnect/Stop-discrimination]

Informační kampaň EU nazvaná „Za rozmanitost. Proti diskriminaci.“ se dohodla na spolupráci s MTV, největším televizním hudebním kanálem na světě zaměřeným na mladé lidi. Společně pak vyhlásily soutěž o nejlepší fotografii zobrazující rozmanitost.

Soutěží chce EU oslovit mladé lidi, kteří se mohou setkat s diskriminací zejména při hledání zaměstnání. Také si klade za cíl zvýšit povědomí o nově přijatých zákonech zakazujících diskriminaci na pracovišti z důvodu věku, náboženského vyznání nebo sexuální orientace.

Vladimír Špidla, eurokomisař pro zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti, komentoval zahájení soutěže takto: „Rozmanitost není pouze součástí našeho každodenního života, měla by být velebena a měli bychom si ji užívat. Prostřednictvím fotografické soutěže chceme oslovit mladé lidi, kteří se mohou s diskriminací setkat zejména při hledání zaměstnání. Spolupráce s MTV nám to umožňuje a už nyní se těšíme na první soutěžní práce.“

Reklama začíná ukázkami fotoaparátů různých velikostí, tvarů a druhů podkreslených zvukem cvakajícího fotoaparátu. Následují ukázky fotografujících lidí, kteří mají znázorňovat různorodost diváků MTV. Hlas vyzývá diváky k zasílání tématických fotografií a k návštěvě webové stránky soutěže.

„MTV je známo svým dlouhodobým zájmem o otázky týkající se mladých lidí. Je nám potěšením spolupracovat s EU a pomoci jí zvýšit povědomí o významu rozmanitosti ve společnosti,“ uvedl Cristian Jofre, Senior Vice President, Creative, MTV Networks International.

Uzávěrka soutěže je 31.1.2006 a přihlášky lze zaslat na adresy, které zájemci naleznou na internetových stránkách www.mtv.co.uk/eudiversity, www.mtv.tv/eudiversity, www.mtve.com/eudiversity, www.mtv.es/eudiversity, www.mtv.it/eudiversity, www.mtv.fr/eudiversity, www.mtv.de/eudiversity, www.mtv.nl/eudiversity, www.mtv.pl/eudiversity, www.mtv.pt/eudiversity.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost v EU - návod k použití

http://obcan.ecn.cz/eu
Občanská společnost
Praktické informace jak využít občanská práva v Evropské unii Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz