Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Den bez aut se letos bude v Česku konat hned několikrát

26. 6. 2002 - BRNO [EkoList]

Letos je podle Patrika možné si vybrat ze čtyř způsobů, jak se vyjádřit k preferenci alternativních druhů dopravy. V neděli 22. září proběhne Evropský den bez aut (EDBA), vyhlášený Evropskou komisí (EK). "EDBA je vhodný spíše pro města," říká Miroslav Patrik a dodává, že v Česku se už dnes k akci přihlásil Hodonín. Druhou možností, opět vhodnou zejména pro města a obce, je zapojit se do tzv. Evropského týdne mobility (ETM). Předběžný zájem už projevily České Budějovice a Kroměříž. ETM je náročnější na koordinaci, neboť kromě nedělního EDBA je nutné ještě zorganizovat 16. září Den veřejné dopravy, 18. září Den cyklistů a 20. září Den chodců, dětí a rodin.

Třetí možností, vhodnou jak pro města a obce, tak i pro nejrůznější spolky, sdružení a organizace, je už zmiňovaný 10. ročník českého DBA v pátek 20. září. "Uvítáme také aktivitu jednotlivých občanů, zejména známých osobností, kteří v pátek nechají své automobily alespoň jeden den v roce doma a použijí veřejnou dopravu, bicykl nebo vlastní nohy. Proto na tento den opět zveřejňujeme svou výzvu Nechte auto doma!," podotýká Miroslav Patrik.

Loni se akce v 72 městech zúčastnilo rekordních 168 subjektů, z toho bylo 82 občanských sdružení. V patnácti městech byla jízda v prostředcích MHD zdarma. K výzvě "Nechte auto doma!" se připojilo 501 osobností, z nichž 147 bylo zastupitelů v 36 městech.

EDBA a ETM v České republice koordinuje Ministerstvo životního prostředí ČR (informace a kontakty lze najít na jeho internetových stránkách), český DBA pak tradičně Děti Země Brno.

Článek jsme převzali se svolením redakce on-line deníku EkoList po drátě. Ukázkový výtisk tištěné verze časopisu si můžete objednat zde.


Jakub Kašpar

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

Jakub Kašpar

Šéfredaktor tištěného EkoListu.

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz