Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Budoucnost pro Buďánka

20. 5. 2002 -, Buďánka pro budoucnost

Kolonii Buďánka postavili dělníci z nedalekého lomu počátkem 19. století na místě bývalé vinice. Měla 15 domků a bydlelo v ní až 300 obyvatel. V 80. letech byly téměř všechny domy vyvlastněny a kolonie začala chátrat. Městská část Praha 5, která převzala osadu do vlastnictví v roce 1996, se zatím marně pokoušela najít investora, který by ji revitalizoval.

Sdružení "Buďánka pro budoucnost" chce ve spolupráci s památkáři, ekology a Městskou částí Praha 5 Buďánkám navrátit jejich původní tvar. Dnes značně zchátralé nebo již zbořené domky postaví či zrekonstruuje do jejich vnější podoby a kolonie najde nové uplatnění jako centrum pro neziskové organizace, jehož dveře budou otevřené pro všechny zájemce z okolí, z republiky i zahraničí pro setkávání, vzdělávání a nejrůznější obecně prospěšné činnosti.

V Buďánkách bude obnovena restaurace, vznikne tam konferenční sál s knihovnou a internetem, ubytování pro účastníky seminářů, ateliéry a dílny pro zájmovou činnost a kanceláře pro neziskové organizace. Obchod Jednoho světa bude prodávat výrobky z chráněných dílen a ze zemí třetího světa. Celý areál bude sloužit jako praktická demonstrace instalací ekologicky šetrných a úsporných technologií v městském prostředí.

Líbí se Vám taková představa? Přijďte sdružení Buďánka pro budoucnost podpořit v sobotu 8. června k Buďánkám na Plzeňské ulici.

Chcete-li pomoci nebo máte zájem o další informace o projektu, kontaktujte sdružení Buďánka pro budoucnost e-mailem na: novabudanka@volny.cz. Vaše názory, kritika a připomínky jsou vítány.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz