Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zrušení akce 'Proti cenzuře' na MMM

3.5.2002
Praha - Letenská pláň [o.s. Konopa]
Autor: Marek Jehlicka

Důvodem je, že se pořádajícímu Občanskému Sdružení za Legální Konopí (OSLíK) nepodařilo zajistit potřebná povolení a není možné zajistit akci v ohlášené podobě. V praxi to znamená zrušení akce „Proti cenzuře“ (Podepisování „Petice za zrušení cenzury“ organizované Jiřím X. Doležalem) a některých dalších bodů ohlášeného programu: vystoupení odborníka na protidrogovou prevenci Ivana Doudy (Drop in), některých dalších řečníků a účast občanského sdružení Konopa, která s akcí „Proti cenzuře“ úzce souvisela. Pro sdružení Konopa nabývá akce MMM touto skutečností užšího významu, a účast na této akci by se tak rozcházela se stanovami o.s. Konopa.

I nadále stojím za svým prohlášením a za svými názory prezentovanými v médiích v souvislosti s MMM. Demonstrace se zúčastním na protest proti způsobu vedení protidrogové politiky České republiky i hlavního města Prahy. Zákaz hudební produkce a tím i celého plánovaného programu odůvodnil pražský primátor Jan Kasl v tisku tím, že program je v rozporu s protidrogovou strategií města. Je to poněkud zvláštní vysvětlení, vezmeme-li v úvahu, že rozhodnutí městské rady ve svém důsledku znamená zrušení vystoupení Ivana Doudy, jednoho z předních odborníků na protidrogovou prevenci v ČR a zakladatele snad nejvýznamnější organizace v tomto oboru-Drop in. Je-li protidrogová strategie města Prahy v rozporu s míněním profesionálů z oboru protidrogové problematiky, nemohu s takovou strategií souhlasit.


Marek Jehlička, konopný ombudsman
0602/820 736DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz