Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

O Zelenou perlu roku 2001 soupeří hlavně politici ČSSD a ODS

19.4.2002
Brno [Děti Země]

Do sedmého ročníku ankety o Zelenou perlu roku se Dětem Země sešlo až 56 výroků, což je dvakrát více než obvykle. Dominující skupinu s nejvíce výroky tvoří zástupci politických stran. Velký počet výroků se také týká sporu Greenpeace se Spolanou Neratovice o stupni zamoření několika budov dioxiny a ochranářů s myslivci o podobu mysliveckého zákona. Se svými výroky již tradičně soupeří Martin Říman a Václav Klaus, který je již prvním držitelem této ceny za rok 1995 a zároveň ropákem za rok 1993. Do finále nakonec posupuje jen osmnáct výroků.

„Je to letos opravdu kuriózní situace, že zrovna u politiků za ČSSD a ODS máme tolik výroků. Možná je to i tím, že si jich ekologická veřejnost více všímá a oni si navíc také zrovna neberou vůči nám žádné servítky,“ domnívá se koordinátor ankety Miroslav Patrik z Dětí Země.

Mezi kandidáty lze například najít ministry Jana Fencla, Bohumila Fišera, Ropáka roku 1998 Miroslava Grégra, Miloše Kužvarta a Jaromíra Schlinga, naproti tomu ODS zastupují již kromě jmenovaných další „matadoři“ ankety – poslanci Miroslav Beneš a Ropák roku 1999 Jiří Drda. Za KDU-ČSL o zelenou perlu soupeří senátor Adolf Jílek a za KSČM poslanec Josef Mandík.

„O zelenou perlu se však podle pravidel bude nakonec stejně rozhodovat jen mezi těmi osmnácti nejvybranějšími, takže se možná můžeme ještě dočkat i různých překvapení,“ upozornil dále Patrik. Přehled všech 56 kandidujících výroků je na internetové stránce www.detizeme.cz/ropak.

Výsledky ankety a také ankety o titul Ropák roku 2001 budou zveřejněny na soirée v sobotu 27. dubna 2002 od 14 hodin v brněnském divadle Husa na provázku za účasti osobností ekologického hnutí a veřejného života.

Vstupenky za 100 Kč lze získat v Brně v Ekologické poradně (Panská 9), v divadle Husa na provázku (Zelný trh 9) či u Dětí Země (Cejl 48/50, telefon/fax 05-45210393, e-mail dz.brno@ecn.cz).

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz