Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mobilní hospic při Hospici sv. Štěpána potřebuje pomoc novinářů

19.1.2002
LITOMĚŘICE [Ecce homo - hospice]
Autor: MUDr. Marie Svatošová

Mobilní hospic při Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích se snaží vytvořit síť externích spolupracovníků ve všech městech i vesnicích severočeského kraje a přilehlé části kraje středočeského včetně hl.m. Prahy (zdravotnické vzdělání není podmínkou).

Cílem projektu "mobilní hospic" je zlepšit dostupnost hospicové péče a udržet nemocné co nejdéle v domácím prostředí. K tomu potřebuje síť dobrovolných spolupracovníků v terénu, od nichž očekává zprostředkování kontaktu nemocného s hospicem a s jeho poradnou a půjčovnou pomůcek. Vybaví je k tomu potřebnými vědomostmi i písemnými materiály.

První etapa projektu (poradna a půjčovna pomůcek) byla zahájena díky podpoře Open Society Fund a Ministerstva zdravotnictví již v r. 2001. Od 1.1.2002 je projekt rozšířen o návštěvy odborníků hospicového týmu přímo v bytě pacientů, event. ve zdravotnických zařízeních. V žádném případě mobilní hospic nechce nahrazovat agentury domácí péče a ošetřovatelské služby, chce s nimi spolupracovat a jejich služby doplňovat např. o poradenství a psychoterapeutické intervence. Konzultace a zapůjčení pomůcek pro své pacienty žádají i zdravotníci, zejména sestry z agentur domácí péče.

Podrobnější informace poskytne vrchní sestra Bc. Monika Marková na tel. 0416/733185-7 nebo e-mail: monika.hosp@seznam.cz. Spolupráci lze nabídnout i písemně na adresu Hospic sv. Štěpána, Rybářské nám. 622, 412 01 Litoměřice.

Děkujeme všem novinářům, kteří nám pomáhají myšlenku hospice šířit a prosíme o další pomoc, tentokrát při hledání externích spolupracovníků, ale i sponzorů pro doplnění půjčovny speciálních pomůcek (koncentrátory kyslíku, lineární dávkovače pro kontinuální léčbu bolesti, antidekubitní matrace, odsávačky atd.).


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz