Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Na chrudimské zdravotní škole se bude přednášet a diskutovat o dobrovolnictví

6.12.2001
Nasavrky [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Šárka Vobořilová

Regionální dobrovolnické týdny pořádané občanským sdružením INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, které v listopadu začaly v Chrudimi, ukončí v týdnu od 10 – 14.prosince cyklus přednášek, besed a videoprojekce na téma dobrovolnictví. Přednášky pro žáky vyšších ročníků chrudimských středních škol proběhnou v pondělí, úterý a ve středu na Střední zdravotnické škole v Chrudimi. Regionální dobrovolnické týdny pořádá při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného OSN na rok 2001 INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Projekt podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Cílem poslední části projektu Regionálních dobrovolnických týdnů je upozornit zejména mládež na možnosti alternativního a smysluplného způsobu jak trávit volný čas ve městě a zároveň tak přispět ke zvýšení informovanosti pokud jde o dobrovolnictví a jeho význam či aktuálnost pro současnou společnost.

Nabídku nejrůznějších projektů chrudimských neziskových organizací, které hledají pomoc dobrovolníků, ilustruje výstava, která bude na Střední zdravotnické škole ke shlédnutí po celý týden. Výstava zároveň přináší informace o možnostech dobrovolné služby v zahraničí pro mladé lidi ve věku od 18 do 25 let v programu Evropské unie Mládež – Evropská dobrovolná služba, který je pro Českou republiku otevřen prvním rokem.

V přednáškových a diskusních blocích doplněných tematickou videoprojekcí budou studenti konfrontováni s tématy „kdo je to dobrovolník a co může člověk dobrovolnou prací získat“, „možnosti dobrovolnictví v chrudimských neziskových organizacích“ „mezinárodní projekty s dobrovolníky“ atd.

Projekt Regionálních dobrovolnických týdnů podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

SDRUŽENÍ DOBROVOLNÝCH AKTIVIT INEX
INEX – SDA je dobrovolnickou neziskovou organizací, která se zaměřuje na mezinárodní projekty s dobrovolníky v České republice, na propagaci a rehabilitaci dobrovolnictví u nás a na dobrovolnou činnost v projektech environmentálního, sociálního a kulturního zaměření. Je občanským sdružením více než tisíce převážně mladých lidí s cílem aktivně a činorodě přistupovat k okolnímu světu. Hostí a vysílá stovky dobrovolníků na krátkodobou dobrovolnou službu po celém světě a systematicky se věnuje též dlouhodobým projektům a organizaci příležitostných dobrovolnických činností v naší zemi. Snaží se šířit myšlenku dobrovolné práce a solidarity, vedení k aktivnímu přístupu a odpovědnosti za prostředí a společnost, cvičení týmové práce v mezinárodní skupině a organizování dobrovolné práce k pomoci v místech, kde se nedostává financí či lidského pochopení pro realizaci potřebné věci. Více o INEX – SDA na www.dobrovolnici.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz