Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V aule pardubické Univerzity se bude diskutovat o dobrovolnictví

19.11.2001
PARDUBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Šárka Vobořilová

Regionální dobrovolnické týdny, které v listopadu začaly v Chrudimi, nyní pokračují na Univerzitě v Pardubicích. Ve středu 21. listopadu v šest hodin večer proběhne v aule pardubické univerzity diskusní večer na téma proč se stát dobrovolníkem a jakou dobrovolnickou příležitost nabízí sociálně laděný program Pět P. Regionální dobrovolnické týdny pořádá při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného OSN na rok 2001 INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Projekt podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Cílem Regionálních dobrovolnických týdnů je upozornit na význam dobrovolnické pomoci pro současnou společnost a poukázat na možnosti praktického uplatnění dobrovolníků v nejrůznějších projektech. Organizátoři si však především kladou za cíl oslovit mladé lidi, vysokoškoláky i středoškoláky, a nabídnout jím tak kromě nových informací i škálu možností uplatnění v místních neziskových organizacích nebo v dobrovolnických projektech v zahraničí.

V úterý bude v aule Univerzity Pardubice instalována výstava „Vyčnívají z řady?“, která prezentuje projekty neziskových organizací, které při své práci spoléhají na nezištnou pomoc dobrovolníků. Výstava zároveň přináší informace k problematice legislativy spojené s právním postavením dobrovolníka v České republice a k možnosti dobrovolné služby v zahraničí pro mladé lidi. Výstavou by tak organizátoři ze Sdružení dobrovolných aktivit INEX chtěli přispět k větší srozumitelnosti pojmů dobrovolník a dobrovolnictví.

Ve středu večer se v aule Univerzity Pardubice uskuteční diskusní večer provokativně nazvaný „Pro dobrotu na žebrotu?!“ O dobrovolnickém sociálním programu Pět P, zaměřeném na děti a mládež do patnácti let, promluví Regina Losenická z Regionálního centra v Nasavrkách, která také představí záměr sdružení INEX – SDA začít s realizací programu Pět P v Chrudimi a to od začátku roku 2002. O své zkušenosti z realizací tohoto programu se podělí i jedna z dobrovolnic a zároveň studentka Univerzity Pardubice, Inka Kleinová. Tento projekt se může v budoucnu stát i nabídkou pro dobrovolníky z řad studentů Fakulty humanitních studií, kteří budou hledat smysluplnou praxi.

Výstava „Vyčnívají z řady?“ je zamýšlena jako výstava putovní, postupně se tedy přemístí do prostor Zemědělské školy a Střední zdravotnické školy v Chrudimi. V prosinci by Regionální dobrovolnický týden měl být více zaměřen na informovanost středoškoláků o možnosti participace na dobrovolnických projektech v Chrudimi.

Projekt Regionálních dobrovolnických týdnů podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

SDRUŽENÍ DOBROVOLNÝCH AKTIVIT INEX
INEX – SDA je dobrovolnickou neziskovou organizací, která se zaměřuje na mezinárodní projekty s dobrovolníky v České republice, na propagaci a rehabilitaci dobrovolnictví u nás a na dobrovolnou činnost v projektech environmentálního, sociálního a kulturního zaměření. Je občanským sdružením více než tisíce převážně mladých lidí s cílem aktivně a činorodě přistupovat k okolnímu světu. Hostí a vysílá stovky dobrovolníků na krátkodobou dobrovolnou službu po celém světě a systematicky se věnuje též dlouhodobým projektům a organizaci příležitostných dobrovolnických činností v naší zemi. Snaží se šířit myšlenku dobrovolné práce a solidarity, vedení k aktivnímu přístupu a odpovědnosti za prostředí a společnost, cvičení týmové práce v mezinárodní skupině a organizování dobrovolné práce k pomoci v místech, kde se nedostává financí či lidského pochopení pro realizaci potřebné věci. Více o INEX – SDA na www.dobrovolnici.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz