Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Rekordní 3. ročník sbírky

21.5.2001
PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)]
Autor: Marek Danělišyn

Rekordních 10 109 731 korun letos rozdělí 3. ročník dlouhodobé celonárodní sbírky „Pomozte dětem!“, kterou pořádají společně Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Peníze opět pomohou ohroženým a znevýhodněným dětem z celé ČR.

Nejvyšší sumou 7 750 538 korun skončil v tomto roce také celovečerní zábavný pořad „Pomozte dětem!“ vysílaný Českou televizí v Pondělí velikonoční. Výsledek 3.ročníku sbírky byl však ještě o více než dva a čtvrt miliónu vyšší.

Jako hlavní partneři se na 3.ročníku sbírky podíleli Cisco Systems, Benzina a Nestlé. Partnery byly společnosti Newton Information Technology, Tesco Stores ČR, Tiskárna Hugo, NetCentrum, Prague International Marathon a Agnes. Finanční podporu poskytly Program Phare Evropské unie a firma Ferrero Česká.

Smluvní dary firem v celkovém objemu více než dva a půl miliónu korun představují letos přibližně čtvrtinu výsledku sbírky. Největším dárcem 3.ročníku je Reader´s Digest Výběr s 1 miliónem korun.

Rekordně vzrostl také celkový výsledek sbírkových akcí, které se konaly ve prospěch konta „Pomozte dětem:!“ 666 999 666/5100 na mnoha místech ČR. V porovnání s loňským ročníkem stoupl jejich počet o cca 50%, téměř na 150 akcí. Více než trojnásobné bylo množství peněz, kterými takto přispěla veřejnost (cca 2 milióny korun).

Mimořádný rozsah a rekordní výsledek ve výši 866 944,10 Kč zaznamenala sbírková akce akciové společnosti Benzina. Dalšími nejúspěšnějšími byly hypermarkety a obchodní domy Tesco (s více než 396 tisíc Kč), Kinematograf bratří Čadíků (cca čtvrt miliónu korun )a firma Schneider Electric ( téměř 100 tisíc korun).

Více než polovina finančních prostředků 3.ročníku nepochází od smluvních dárců ani od spojenců projektu, kteří pořádali sbírkové akce. Tyto příspěvky od široké veřejnosti byly na konto poukázány nejčastěji speciální poštovní složenkou „Pomozte dětem!“ nebo bankovním převodem. Poprvé v historii sbírky byl uskutečněn sběr peněz prostřednictvím internetu, a to na adrese http:// pomozte-detem.centrum.cz.

Na výslednou sumu vyhlašuje Nadace rozvoje občanské společnosti veřejné výběrové řízení. O nadační příspěvky se mohou ucházet občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti a účelová zařízení církví. Bližší informace jsou k dispozici na http:// www.nros.cz. Uzávěrka pro podávání žádostí je 29.června 2001.

Veřejná finanční sbírka „Pomozte dětem!“ má dlouhodobý charakter. Finanční prostředky lze posílat během celého roku bez časového omezení. Příspěvky zaslané od 18. května 2001 budou rozděleny v následujícím 4.ročníku.

Organizátoři sbírky děkují všem, kteří na konto přispěli.Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti


Blanka Šrámková
koordinátorka projektu „Pomozte dětem!“
Nadace rozvoje občanské společnosti


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz