Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference Praha - dialogi locus bude přenášena na internetu

22.9.2000
PRAHA [Econnect / Nadace VIA]
Autor: Kateřina Fialová

Nevládní a nezisková organizace Econnect, která od svého založení v roce 1991 usiluje o poskytování co nejkvalitnějších služeb v oblasti Internetu ostatním nevládním organizacím, již delší dobu přináší a rozšiřuje informace o neziskovém sektoru prostřednictvím nejnovějších technologií a Internetu.

Internetové technologie využije Econnect i během výročních zasedání Mezinárodního měnového fondu a Skupiny Světové
banky, které ve dnech 21. - 28. září probíhají v Praze. Prezident Václav Havel se u této příležitosti rozhodl uspořádat mezinárodní konferenci pod názvem "Praha - dialogi locus", která nabídne prostor pro diskusi jak zástupcům vlád a finančních institucí, tak představitelům nevládních organizací. Společnost Econnect byla pověřena úkolem, aby zajistila přenos této rozpravy na Internetu.

Myšlenka multimediálního přenosu vznikla jako reakce na obrovský mediální zájem o tuto akci, která se koná v omezených
kapacitách historických prostor Míčovny Pražského hradu. Multimediální přenos umožní, aby se informace z panelové diskuse dostaly v daný moment k široké veřejnosti. Prostřednictvím přenosu však bude současně možno iniciovat dialog o jejím obsahu i po skončení celé akce.

"Internetové vysílání, společně s Internetovou stránkou komentářů a polemik na téma globalizace a brettonwoodské instituce na adrese http://globalizace.ecn.cz, dá prostor jak příznivcům, tak odpůrcům Světové banky a Mezinárodního měnového fondu a přispěje tak k objektivnímu vnímání těchto významných události," uvedla šéfredaktorka zpravodajství Econnectu Kateřina Fialová. Dodala, že široká veřejnost získá přístup k vyváženým a podrobným informacím o fenoménu globalizace. Multimediální přenos podle ní současně umožní neziskovým organizacím prezentaci objektivních informací o jejich činnosti. Projekt rovněž upozorní na velké možnosti nových technologií, které mohou nevládní neziskové organizace využít pro efektivní výměnu názorů a ke splnění svých poslání.

"Econnect bude přenášet v reálném čase obraz i zvuk, který budou z rozpravy snímat kamery České televize," uvedl vedoucí technické realizace přenosu Marek Tichý. Dodal, že Econnect současně zajistí archivaci celého přenosu na svých serverech umístěných na páteři sítě Internet. Veřejnost tak podle něj získá možnost se k diskutovanému tématu kdykoli vracet.

Realizace multimediálního přenosu by nebyla možná bez finanční podpory Velvyslanectví Spojených států amerických - Offices of Public Affairs a the Open Society Institute's Network Internet Program, and the Media Development Loan Fund. Projekt rovněž podpořila Nadace VIA pro místní iniciativy (www.nadacevia.cz), která, jak říká její ředitel Jiří Bárta, "podporuje myšlenku dialogu, neboť pouze ve vzájemné diskusi je možné nacházet odpovědi na komplexní problémy jako jsou ekonomický růst, udržitelný život, chudoba a globalizace". VIA si podle něj zároveň uvědomuje důležitou roli nejmodernějších technologií při zprostředkování takového dialogu.

Grantová politika Nadace VIA je zaměřena především na podporu místního rozvoje a na rozvoj neziskových organizací.
"Podporujeme takové činnosti, jimiž se lidé snaží ovlivňovat chod věcí veřejných."

Služby, které Econnect nabízí, zahrnují email, elektronické konference, zavedení poštovních seznamů a registraci i správu domén. V současné době Econnect spravuje kolem 2500 elektronických konferencí. Zpravodajství Econnectu se věnuje tématům občanského sektoru, které jsou většinovými médii opomíjena jako lidská práva, životní prostředí, gender problematika ad. Econnect je společně s dalšími více než padesáti organizacemi z celého světa členem mezinárodního sdružení Association for Progressive Communications (www.apc.org)

Další informace poskytne Econnect, Martin Beran, +420 2 24311780, fax: +420 2 24317892


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz