Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Kozolupy přivítají dobrovolníky z celého světa, aby se podíleli na organizaci rockového festivalu s místní komunitou

18.8.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Martin Cabalka, tel: 606 542 168

Kozolupy (18.8.): V období od 21. srpna do 1. září se v obci Kozolupy na Plzeňsku bude již počtvrté konat mezinárodní dobrovolnický workcamp. Dobrovolníci z celého světa se budou podílet na revitalizaci obce i okolí a pomáhat s organizací rockového festivalu Rockové léto na Mži. Projekt je pořádán po záštitou neziskové organizace INEX a sdružení MAS Radbuza.

Workcampu se zúčastní dobrovolníci jak z evropských zemí (Itálie, Španělsko, Turecko, ..) tak i ze zemí za oceánem (Mexiko, Taiwan, ..). Obci budou pomáhat s revitalizací přírody, prací v místním sadu či údržbou kostela. O víkendu pomohou s organizací osmého ročníku rockové festivalu Rockové léto na Mži.

Kromě pracovní náplně je cílem tohoto projektu zapojení dobrovolníků do společenského života v obci. Ve spolupráci s obcí jsou tak v plánu mezinárodní večery a táboráky, výlety po okolí, sportovní aktivity či návštěva Plzně. 
“Jedním z cílů mezinárodních dobrovolnických projektů je poznávání odlišných kultur a krajin. Proto plánujeme s dobrovolníky kulturní i sportovní akce a výlety po okolí s místními,” oznamuje vedoucí workcampu Martin Cibulka.

MAS Radbuza je sdružení, které si klade za cíl ochranu regionálních hodnot, jako je například zachování přírody, bohaté kultury, zdravého životního prostředí či podpora občanů i iniciativ na místní a regionální úrovni.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-100-rock-summer-in-kozolupy/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz