Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Korunovační ozdoby ze sklářské dílny Koulier

4.5.2023
Praha [Muniga s.r.o.]

Česká sklárna Koulier reaguje na korunovaci krále Karla III. Nově přichází na trh s ozdobami inspirovanými britským Královským jablkem. Jedná se o tradiční součást korunovačních klenotů. Jablko je tvořené dutou zlatou koulí, která je na povrchu rozdělena do tří ploch pomocí zlatých pásků posázenými emeraldy, rubíny, safíry a diamanty. Představuje křesťanský svět křížem umístěným na jeho vrcholu. Tři plochy oddělené pásky drahých kamenů pak znázorňují tři kontinenty, které znal středověký svět. Zajímavostí je, že existuje i menší korunovační jablko. To bylo vytvořeno pro královnu Marii II., která vládla společně se svým manželem Vilémem III. Královské jablko bude během korunovace Karla III. k vidění společně s řadou korunovačních klenotů. Ty jsou jinak vystavené v londýnském Toweru. Tamní sbírky čítají 142 předmětů, které jsou zdobené více než 20 000 drahými kameny. Korunovační ozdoby Koulier, inspirované Královským jablkem, daly vzniknout Královské kolekci a již nyní jsou v nabídce e-shopu sklárny. Samotné dekorování jedné ozdoby zabralo malířkám jednu a půl hodiny. Koule byly vyvzorovány v jedné barevnosti a nezdobí je sice pravé diamanty, ale české skleněné kameny a broušené krystaly. Na ozdobu jedné koule ve velikosti deseti centimetrů bylo použito 175 skleněných krystalů a kamenů. Aby bylo docíleno požadované barvy ozdoby, musela být každá koule dvakrát smočena. Sklárna Koulier nabídla kolekci rovněž anglickým prodejcům.

„Koulier na Oflendě nikdy nespí. A proto, abychom se svým zákazníkům připomínali i v jiných ročních obdobích než pouze v předvánočním čase, snažíme se reagovat rovněž na aktuální dění nejenom u nás doma, ale i ve světě. Inspirace na výrobu skleněných ručně vyzdobených a foukaných ozdob na motivy britských korunovačních klenotů přišla poměrně rychle. A ještě rychleji šikovné ruce českých sklářek tento nápad zhmotnily,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. „Vyrobené jsou ve dvou velikostech a již nyní si je mohou zájemci zakoupit na našem e-shopu. V prodeji jsou ozdoby i kusově, tedy již od jednoho kusu,“ dodává Kateřina Šrámková.
Královská kolekce značky Koulier zahrnuje:

• koule ve velikosti 8 a 10 cm v jednom dekoru – menší za cenu 765 Kč, větší za 945 Kč
• jedno-koulová špice ve dvou velikostech 8 a 10 cm, menší za cenu 1 220 Kč, větší za 1980 Kč

Ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu http://www.koulier.cz/, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě a v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách. Více na: https://www.koulier.cz/…a/kat59.html. Podobě rychle je sklárna schopna reagovat na jakékoli události u Vás doma nebo ve firmě.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz