Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Lea Blumenthalová – Udělej to jako racek: Vy… se na to!

3.5.2023
Brno [Nakladatelstí KAZDA]
Autor: Tereza Nechvílová, tel: 724710673

Při čtení knihy Udělej to jako racek: Vy… se na to! čtenáři pochopí příčiny svého strachu z konfrontace, najdou způsob, jak konečně zatnout tipec své závislosti na harmonii a naučí se zvládat konflikty. Někdy je totiž lepší otevřít pusu než všechno beze slova spolknout – protože není nezbytné líbit se všem za každou cenu. Knihu vydává Nakladatelství KAZDA 2. května 2023.

Když se někdo vždy a za každou cenu snaží zavděčit se všem – neříká to, co chce říct, co si skutečně myslí nebo co cítí – vyhýbá se jakýmkoli konfrontacím. Takový člověk je sice vyrovnaný a láskyplný, ale potlačuje své skutečné pocity – tím nakonec zrazuje sám sebe, protože si nevytváří prostor pro vlastní potřeby. Navíc tím ještě dává podnět k dalším konfliktům a situaci ještě vyhrotí. V určitém okamžiku člověk pod takovým tlakem exploduje nebo se zhroutí. Neschopnost říct ne a odmítání vstupovat do konfliktů lze považovat za závislost na harmonii, což může být problém. Všechno to vyhýbání se hádkám a nedostatek smířlivosti totiž škodí zdraví, způsobuje poruchy spánku, bolesti hlavy a celkovou nevolnost.
Lea Blumenthalová má panickou hrůzu z jakékoliv konfrontace – prostě nedokáže přenést přes srdce, že by zklamala něčí očekávání. Výsledkem je, že zrazuje své vlastní potřeby a přání. Nakonec je vždycky naštvaná, že se zase nechala zlomit. Ale jednoho dne se rozhodne: Teď je s tím konec! Spolu s přítelkyní psycholožkou se Lea postaví své závislosti na harmonii a pozná mechanismy jejího průběhu ve svém podvědomí.
„Je možné naučit se řešit konflikty? Ano, je. S pomocí psychologických rad a cvičení mohou i ti největší odmítači konfliktů udělat krok k sebevědomému nastavení mysli, které výměnu názorů nevnímá jako hrozbu, ale jako příležitost. Protože věřit, že mlčení vyřeší problémy, je jako zakrývat si oči ve snaze stát se neviditelným,“ říká autorka knihy – Lea Blumenthalová.
Autorka:
Lea Blumenthalová (* 1983) se dlouho obávala zveřejnit knihu o boji se svou závislostí na harmonii – bála se nepříznivých reakcí. Teď už se však nestará o to, co si o ní myslí ostatní, a píše, o čem chce. Několik let žila v Hamburku, nyní se svým přítelem a psy bydlí na venkově a díky získané schopnosti zvládat konflikty si užívá mnohem harmoničtější život než v době, kdy se za každou cenu urputně snažila zalíbit se všem.
* * *
Informace o knize Udělej to jako racek: Vy… se na to!:
Autorka: Lea Blumenthalová • Překlad: Martin Richter • Ilustrace: Tatiana Davidova, Getty Images (calvindexter)
Originální název: Mach´s wie die Möwe - scheiß drauf • Formát: 135 × 210 mm • Vazba: měkká s klopami • Počet stran: 180
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-105-2 • Datum vydání: 2. 5. 2023
Doporučená cena: 369 Kč / 15,8 € • Cena s 20% slevou v e-shopu nakladatele: 295 Kč / 12,6 €


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz