Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sklady potravinových bank jsou téměř prázdné, do jarní sbírky potravin se zapojí kompletní síť obchodů Tesco. Pomáhat lze i online

19.4.2023
Praha [Tesco]

Darované potraviny a drogistické zboží poputují ihned po sbírce do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, postiženým či lidem bez domova a v nouzi. Důležitost potravinové pomoci podtrhuje skutečnost, že do sbírky se aktivně zapojuje na lokální úrovni řada neziskových organizací, které ve sbírce vidí prostor pro získaní potravin pro své klienty – Tesco tím dostává svého závazku být dobrým sousedem. Na pobočkách Tesco tak budou například pomáhat dobrovolníci z Klokánku Hostivice, Armády spásy či Arcidiecézní charity.
„Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách bohužel stále narůstá, jsem proto moc ráda, že se celá síť obchodů Tesco zapojí do letošní jarní sbírky, abychom maximalizovali pomoc potřebným. Nově budou moci zákazníci na vybraných hypermarketech zakoupit u pokladen předpřipravené balíčky, které obsahují základní potraviny vhodné pro darování. Tesco se zapojuje do potravinových sbírek již od roku 2013 a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Díky štědrosti zákazníků jsme loni ve sbírkách potravin vysbírali více než 227 tun potravin, což představuje asi 541 000 porcí jídla pro lidi v nouzi,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.
„Sbírka potravin je pro nás velkým svátkem solidarity a pomoci. Jsme velmi vděční všem zákazníkům, kteří přispívají, byť třeba malým darem a také dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří nám pomáhají v jednotlivých obchodech. Tesco je pro potravinové banky důležitým a dlouholetým partnerem a velmi nás těší společný inovativní přístup, díky kterému je možno nakoupit i on-line formou nebo také nově zakoupit připravené potravinové balíčky. Tato nabídka ušetří zákazníkům čas a současně usnadní další přepravu, vyloučí nutnost potraviny třídit, a tak dojde k urychlení cesty potravin k lidem v nouzi, “ uvádí Aleš Slavíček, předseda České federace potravinových bank.
Tesco své potravinové přebytky daruje i mimo sbírky potravin. Přes potravinové banky daruje i pravidelně během roku. Spolupráce je navázána s organizacemi přímo poblíž prodejen, aby se potraviny dostaly k potřebným co nejdříve.
Více informací o sbírce potravin najdete na iTesco.cz

Kontakt pro média: press@itesco.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz