Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Blíží se jarní Sbírka potravin. Zákazníci mohou darovat potraviny ve všech prodejnách BILLA

18.4.2023
Modletice [BILLA]

Obchodní řetězec BILLA se i v letošním roce zapojí do celostátní Sbírky potravin se všemi svými prodejnami. Letošní jarní kolo sbírky se koná v sobotu 22. dubna od 8 do 18 hodin. Zákazníci mohou na kterékoli prodejně BILLA zakoupit trvanlivé potraviny či drogistické zboží a věnovat je na dobrou věc. Na vybraných prodejnách budou poprvé jako dobrovolníci asistovat při Sbírce přímo sami zaměstnanci řetězce.

Během Sbírky potravin může každý pomoci potřebným tím nejdostupnějším způsobem, totiž nákupem a darováním trvanlivých potravin a drogistického zboží. Každoročně se díky Sbírce daří pro lidi v nouzi zajistit až několik stovek tun jídla. V loňském jarním kole se celkem podařilo vybrat 325 tun zboží, z toho 50 tun v prodejnách BILLA. Následně se vloni v listopadu při podzimním kole vybralo dokonce 520 tun zboží – zákazníci v prodejnách BILLA z tohoto celkového množství přispěli 57,5 tunami zboží. „Sbírkou potravin můžeme pomoci těm, kteří to potřebují nejvíce – ať jsou to senioři, samoživitelé, pěstounské rodiny, hendikepovaní nebo lidé bez domova. Chtěli bychom proto touto cestou vyzvat všechny, aby neváhali projevit solidaritu a podali pomocnou ruku těm, pro které potraviny či základní hygienické potřeby bohužel nejsou v dnešní době samozřejmostí,“ uvádí Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace BILLA ČR, která v loňském roce zastávala i pozici manažerky udržitelnosti a koordinátorky Sbírky na straně BILLA ČR.

Pomoci během Sbírky je jednoduché. Stačí v sobotu 22. dubna mezi 8 a 18 hodinou navštívit jakoukoliv z prodejen BILLA a ke svému nákupu přihodit trvanlivou potravinu nebo drogerii. Přispět lze třeba konzervami s masovými i hotovými jídly, instantními polévkami, dětskou výživou, těstovinami, rýží, olejem, cukrem, moukou, mlékem nebo základní a dětskou drogerií. Drogistické produkty a suroviny poté stačí za pokladnami odevzdat do připravených vozíků nebo dobrovolníkům, kteří budou díky zeleným zástěrám s logem Sbírky snadno rozpoznatelní.
V řadách dobrovolníků se navíc letos poprvé objeví přímo i zaměstnanci BILLA. „Těší nás, že můžeme společně s našimi zaměstnanci jít příkladem a podpořit veřejnost v účasti ve Sbírce. Věříme, že se i letošní jarní kolo Sbírky ponese v duchu solidarity a podaří se vybrat co největší množství zboží,“ dodává Dana Bratánková.
Při posledním jarním kole tvořily největší část darovaného zboží hlavně potraviny, a to konkrétně 292 tun. Vedle toho přispěli zákazníci do Sbírky také 33 tunami drogistického zboží a hygienických potřeb. Potraviny vybrané v minulém jarním kole tak vydaly až na 584 tisíc porcí jídla. Dobrovolníci zboží předají potravinovým bankám, které následně zboží přerozdělí potřebným v rámci regionů prostřednictvím neziskových organizací.

O Sbírce potravin
Sbírka potravin je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru. Cílem Sbírky je pomoc domácnostem a rodinám v tíživé situaci, azylovým domům, samoživitelům a dalším znevýhodněným skupinám.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Dana Bratánková
manažerka korporátní komunikace / tisková mluvčí
REWE GROUP Česká republika, BILLA, spol. s r. o.
Mobil: +420 606 099 607
E-mail: d.bratankova@billa.cz

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši 36,5 mld. Kč (2020), s 253 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty.

Společnost BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA BIO, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy, BILLA BON VIA, Today, Clever, Vives, ZOO ROYAL nebo Milora. Úspěch privátních značek BILLA potvrzují i ocenění v soutěži Volba spotřebitelů 2021, ve které se na 1. místě umístilo hned 9 produktů z 3 produktových řad společnosti BILLA. Privátní značka masa a masných produktů získala nedávno také ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2020 a titul Czech Superbrands 2021 v kategorii masa a masných produktů.

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorfu provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7zemích střední a východní Evropy. Více informací na http://www.billa.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz