Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tři města se spojila pro zelenou vizi: Sledování kvality ovzduší umožňuje získat finanční prostředky na ozelenění

18.4.2023
Liberecký kraj [Tent Air]
Autor: Mgr. Eva Slezáková, tel: 603471632


Tři města se spojila pro zelenou vizi: Sledování kvality ovzduší umožňuje získat finanční prostředky na ozelenění

Města Mělník, Zdiby a Ústí nad Labem se zapojila do inovativního projektu financovaného z Norských fondů, Tent Air, který má za cíl sledovat kvalitu ovzduší pomocí moderní senzorové technologie. Tento pokročilý systém umožňuje měření kvality ovzduší v reálném čase v různých částech města, což poskytuje přesné informace o zdrojích znečištění.
Díky těmto výsledkům mohou města identifikovat konkrétní zdroje znečištění a vytvořit akční plány, které pomáhají zlepšit kvalitu ovzduší v daných oblastech. Tyto plány nejsou jen dalším povrchním řešením, ale jsou vytvářeny na základě přesných dat a výsledků z měření.
V praxi to znamená, že díky projektu Ten Air se města Mělník, Zdiby a Ústí nad Labem rozhodla podniknout kroky pro ozelenění měst a zlepšení kvality ovzduší. Město Mělník již díky tomu mohlo v Norských fondech žádat na některá zelená opatření, která v akčním plánu určitě budou. Konkrétně město Mělník žádalo na výsadbu stromů v hodnotě 11 milionů Kč. Zdiby využily výzvy Norských fondů a zažádaly o dotaci na výsadbu zeleně přes 20 milionů Kč. S výsadbou budou moci začít již tento rok.
Ozelenění měst má velký význam nejen pro zlepšení kvality ovzduší, ale také pro celkové zlepšení životního prostředí. Stromy a rostliny mají pozitivní vliv na zdraví obyvatel, snižují teploty v horkých letních dnech a přispívají k omezení efektu tzv. "městského ostrova tepla". Navíc, zelené plochy zvyšují estetiku měst a mají pozitivní vliv na psychické zdraví obyvatel.
Projekt Ten Air tedy nejen pomáhá městům identifikovat zdroje znečištění a vytvářet akční plány pro zlepšení kvality ovzduší, ale také podporuje iniciativy pro ozelenění měst a zlepšení životního prostředí. Ten Air ukazuje, že spolupráce univerzit, firem a měst může přinést skutečné změny a zlepšit kvalitu životní prostředí.
vice zde: www.tentair.cz Za tým projektu TENT AIR Jana Panáčková, koordinátor

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz