Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Velikonoce v muzeu ve znamení Škaredé středy i zvířátek

30.3.2023
Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531

Na Škaredou středu 5. dubna 2023 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční oblíbená akce nazvaná Velikonoce v muzeu. Návštěvníci se opět mohou těšit na hru v expozici s tématem domácích zvířat a lidových zvyků provázejících Škaredou středu, velikonoční workshopy a nebudou chybět ani živá zvířátka na terase muzea.

V křesťanství je předvelikonoční Škaredá středa spojená se zradou jednoho z Ježíšových učedníků, Jidáše Iškariotského, který v tento den za třicet stříbrných vydal Krista do rukou nepřátel. Podle jedné z lidových tradic by se lidé v tento den neměli mračit, aby se nemračili i v celém dalším roce. Podle další z tradic se v tento den vymetaly komíny, čímž se měly z domu vyhnat i zlé síly. Odtud i jiné pojmenování, Sazometná středa.
Na Škaredou středu, vycházející v letošním roce na 5. dubna, se mohou malí i velcí návštěvníci vydat do Muzea loutkářských kultur v Chrudimi na tradiční Velikonoce v muzeu. Hlavním tématem budou nejen velikonoční zvyky spojené s tímto dnem, ale návštěvníci se dozví hravou formou i spoustu informací o domácích zvířátkách, která mohou v loutkové podobě obdivovat ve stálé expozici MLK a která si následně budou moci pohladit na muzejních terasách díky spolupráci muzea se Střední zemědělskou školou v Chrudimi.
V rámci oblíbené hry v expozici návštěvníky tentokrát čekají i taktilní úkoly, kdy budou sahat do připravených pytlů a hádat různé materiály spojené s chovem domácích zvířat. Při workshopech si vyrobí nejen papírové loutky nebo tematické placky do klopy, ale budou si moci vyrobit a ozdobit pečené sušenkové zajíčky. Připraveno bude i speciální tematické občerstvení, včetně škaredých placek nebo škaredého koláče.
Velikonoční akce v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi začíná pro veřejnost ve 13 hodin a potrvá až do 17 hodin, vstupné je 100 Kč.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz