Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

„Cestování a udržitelnost mohou fungovat v symbióze a navzájem prospívat.“

21.11.2022
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203V rámci programu Festivalu globálního vzdělávání (22. až 24. 11.) proběhne dne 23. 11. workshop Jak cestovat udržitelně? Inspirace z terénu, workcampů i globálního dobrovolnictví. Workshop pořádá organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX). Cílem workshopu je zapojit širokou veřejnost do diskuse o negativech turismu a představit dobrovolnictví jako možnou alternativu. Workshop bude lektorován Lenkou Kadeřábkovou, ředitelkou INEXu. „Považujeme za nutné, aby se ve společnosti více hovořilo o negativech, která souvisí s cestováním. Zároveň ale odmítáme na situaci nahlížet černobíle. Věříme, že cestování a udržitelnost mohou fungovat v symbióze a dokonce navzájem prospívat, pokud se uchopí správně,“ představuje hodnotové ukotvení organizace INEX Lenka Kadeřábková, ředitelka INEXu a lektorka workshopu. Cílem workshopu bude poskytnout lepší znalosti o negativních dopadech masového turismu a představit pozitivní příklady turismu. Účastníci by poté měli být schopni sami aplikovat principy udržitelného turismu při osobních i např. pracovních cestách. Účastníci se také seznámí s možnostmi udržitelného turismu skrze dobrovolnictví, konkrétně skrze workcampy. Workshop proběhne 23. 11. v čase 15:00 až 16:30.

Festival globálního vzdělávání se uskuteční ve dnech 22. – 24. 11. v Kampusu Hybernská v Praze. Festival je součástí programu 9. ročníku Týdne globálního vzdělávání. Cílem festivalu bude prozkoumat otázku, jak v dnešním propojeném světě žít udržitelně a co pro to mohou jako jednotlivci udělat studenti, učitelé a občané. Program festivalu je složen z workshopů určených pro pedagogy, studenty i širší veřejnost, panelové diskuse Učíme (se) a žijeme v neklidné době a dalšího doprovodného programu.

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. je nestátní nezisková organizace. Vznikla v roce 1991 a zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Díky členství v mezinárodních sítích umožňuje zprostředkovat českým zájemcům o dobrovolnictví projekty ve více než 40 zemích světa. Každoročně s organizací vyjíždí na dobrovolnické výjezdy do zahraničí přibližně 300 Čechů a Češek. Hlavní aktivitou organizace jsou tzv. workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty. Workcampy obvykle trvají 2-3 týdny, kdy společně mezinárodně složená skupina dobrovolníků pracuje na veřejně prospěšné iniciativě. Náplň projektů bývá různorodá. Zastoupeny jsou projekty zaměřené na ochranu přírody, rekonstrukci památek, práci s dětmi či znevýhodněnými lidmi a organizaci kulturních událostí.


Realizace workshopu byla podpořena z prostředků České rozvojové agentury v rámci Zahraniční rozvojové spolupráce ČR.


UŽITEČNÉ ODKAZY:
INEX – Sdružení dobrovolných aktivit – oficiální webová stránka:
https://www.inexsda.cz/aktivity/workcampy/kratkodobe-workcampy/
Workcampy – základní informace:
https://www.inexsda.cz/aktivity/workcampy/kratkodobe-workcampy/
Týden globálního vzdělávání – oficiální webová stránka:
https://globalnirozvojovevzdelavani.cz/tyden-grv/
Týden globálního vzdělávání – facebooková událost:
https://www.facebook.com/events/834909451147260/?ref=newsfeed


LENKA KADEŘÁBKOVÁ
ředitelka INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a lektorka workshopu
Pracuje na pozici ředitelky INEXu 3 roky. Oblasti vzdělávání se věnuje od studia na vysoké škole, kdy se přidala ke studentskému spolku IAESTE, který následně i vedla a na národní úrovni vysílala studenty na odborné stáže do celého světa. K aktivitám INEXu se dostala skrze vlastní účast na dobrovolnických projektech, kdy vyjela například do Vietnamu nebo Jordánska, kde strávila několik měsíců. V současnosti se zaměřuje na posílení boje proti zvyšujícící se radikalizaci ve společnosti, pěstování kritického myšlení a navyšování kompetencí mladých lidí.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz