Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hostem Noci literatury bude v Chrudimi Ivan Kraus

14.9.2022
Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531

Ve středu 21. září 2022 od 18 hodin bude Chrudim již podeváté hostit Noc literatury. Na akci spolupořádané Městskou knihovnou Chrudim, Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi a kavárnou Mlsný pecivál přečte ukázky z českých překladů současné evropské prózy spisovatel a publicista Ivan Kraus.

Noc literatury, kterou již od roku 2006 organizují Česká centra, se letos koná ve více než 15 zemích na 4 kontinentech. Jen v České republice se čtení z moderní evropské literatury uskuteční vedle Prahy i ve více než 80 dalších městech. Chrudim se do projektu zapojuje již podeváté díky spolupráci Městské knihovny Chrudim, Muzea loutkářských kultur a letos i kavárny a obchodu Mlsný pecivál. Noc literatury každoročně přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení v podání známých nebo zajímavých osobností ze světa kultury. Čtení je spojené s dalším programem jako jsou koncerty nebo divadelní představení a probíhá na neobvyklých, divácky atraktivních místech.
Do Chrudimi letos přijede velice vzácný host, spisovatel, publicista a v neposlední řadě i loutkář Ivan Kraus, který v letošním roce v chrudimském Muzeu loutkářských kultur se svojí ženou Naděždou Munzarovou otevřel krásnou výstavu připomínající jejich úspěšný autorský projekt luminiscenčního divadla Blackwits. Pro Noc literatury si Ivan Kraus vybral dvě ukázky: v 18 hodin v kavárně Mlsný pecivál přečte úryvek z novely Klíč, „kafkovského“ příběhu irského prozaika Mairtina O´Cadhaina, jednoho z nejvýznamnějších irsky píšících autorů 20. století, v 19 hodin pak před MLK v Břetislavově ulici ukázku z románového debutu Kodaňská Píseň písní dánské spisovatelky Annette Bjergfeldtové. Čtení doprovodí bluesoví písničkáři Dancing Barefoot z Chrudimi.
Vstupné na Noc literatury je jako obvykle zdarma, v případě špatného počasí se program uskuteční ve vnitřních prostorách.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz