Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zažijte chrudimská muzea jinak!

25.5.2022
Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531

V pátek 3. června 2022 proběhne již XVII. Chrudimská muzejní noc. Od 18 do 23 hodin si budou moci návštěvníci zdarma prohlédnout všechna tři chrudimská muzea i jejich expozice a užijí si bohatý doprovodný program.

Chrudimská muzejní noc je každý rok skvělou příležitostí podívat se na chrudimská muzea doslova a do písmene v jiném světle. I letos na návštěvníky čekají dosud neobjevená zákoutí historických muzejních budov, výtvarné dílny, při nichž budou moci malí i velcí uplatnit svoji kreativitu, hry s historickou tématikou, ale i bluesový koncert nebo premiéra nového animovaného filmu. Letošní Muzejní noc bude také svým způsobem výjimečná, neboť hned dvě chrudimská muzea slaví v letošním roce významná jubilea.
Regionální muzeum v Chrudimi si v letošním roce připomíná 130. výročí od svého založení a svým návštěvníkům během večera nabídne vedle prohlídky svých historických prostor a muzejní expozice i program pro dětské návštěvníky. Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi slavící v letošním roce padesáté výročí od svého otevření, si u příležitosti Muzejní noci připravilo rovněž kreativní workshop pro všechny generace a návštěvníkům prohlídku Magického světa loutek zpříjemní bluesový koncert skupiny Janovec a Čilimník na terasách Mydlářovského domu. Tento den také loutkářské muzeum spouští již třetí kolo návštěvnické soutěže s loutkami ve výlohách chrudimských obchodů.
V Muzeu barokních soch se návštěvníci dočkají premiéry nového propagačního animovaného filmu „O třech ztracených hlavách kapucína Fortunáta“ a po jeho zhlédnutí si budou moci projít muzeum při Fortunátově hře. Po celou muzejní noc budou pro malé i větší návštěvníky připravené dílničky a případné dotazy týkající se muzea zodpoví zvědavcům sám Fortunát osobně.
Vstup na XVII. Chrudimskou muzejní noc, na jejíž organizaci se společně podílí všechny tři místní muzejní instituce, je jako každoročně zdarma.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz