Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Centrum pro všechny v Jizbicích letos podruhé ožije dobrovolnictvím

20.8.2020
JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Daniela Senčáková, tel: +421949262709

20. srpna až 1. září budou dobrovolníci a dobrovolnice v Jizbicích připravovat a organizovat druhý turnus letního tábora, tentokrát pro mládež a dospělé (15-28 let) se zdravotním postižením. Mezinárodní dobrovolnický projekt, takzvaný workcamp, se koná ve spolupráci nevládních organizací Centrum pro všechny a INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Centrum pro všechny letos slaví 15 let pořádání volnočasových aktivit a letních táborů pro děti a mládež se zdravotním postižením i bez něj.

Na začátku se dobrovolníci rozdělí do skupin, takže každý bude mít určeno, v jaké je skupině a o které účastníky se stará. Kromě manuální práce spojené s přípravou workcampu boudou mít dobrovolníci během prvního týdne přednášku o autismu a seminář o metodách práce s mládeží se zdravotním postižením. Společně s asistenty proběhne několik teambuildingových aktivit.

Kromě práce na dobrovolníky čeká i týden zábavy a výletů, které si můžou samostatně naplánovat. Přiblíží si také slavného českého autora Bohumila Hrabala, který se narodil v Nymburku – můžou navštívit jeho rodný dům nebo si prohlédnout filmy natočené na základě jeho románů.

Tento turnus se od předchozího (13. srpna až 25. srpna) liší zejména ve věkovém rozpětí účastníků tábora. Většina je už dospělá a tábor navštěvuje již dlouhé roky. „Na tábor se všichni moc těší a jsou rádi, že nakonec i přes všechny problémy proběhne. Z důvodu celosvětové pandemie virusu COVID-19 se bohužel omezil počet dobrovolníků ze zahraničí. I tak ovšem věříme, že akce bude přínosná nejen pro naše účastníky ale i pro širokou veřejnost, která je vstřícné vítaná,“ říká Daniela Senčáková, vedoucí workcampu.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí.

Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití (snímky z loňského workcampu v Jizbicích):
https://drive.google.com/drive/folders/1Yw_-14S31EUeEghCkfDFdbUXyZ8tpPS-?usp=sharing

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz