Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference: Novely odpadových zákonů 2020

19.2.2020
Praha [Seminaria, s.r.o.]
Autor: Lucie Rozvoralová, tel: 734825836Společnost Seminaria pořádá v úterý, 31. 3. 2020 v Praze celostátní konferenci na téma Novely odpadových zákonů 2020. Na odborné akci mimo jiné vystoupí zástupci Ministerstva životního prostředí a Petr Havelka, výkonný ředitel České asociace odpadového hospodářství.

Evropský balíček oběhového hospodářství významně řeší nakládání s odpady, obaly a vybranými výrobky s ukončenou životností. Chystaná novelizace odpadové legislativy je předmětem mnoha vášnivých diskusí a její dopad bude zásadní. Významně zvýší tlak na předcházení vzniku odpadů a posun hospodaření s odpady směrem od skládkování k třídění a recyklaci.

Ředitel legislativního odboru MŽP ČR účastníkům objasní východiska pro novou legislativu na úseku nakládání s odpady a důvody její přípravy z hlediska tlaku legislativy EU i z pohledu vnitrostátního zájmu. Neopomene ani nejvýznamnější oblasti diskutované v průběhu připomínkového řízení a ve vládě a ozřejmí předpokládaný průběh projednávání nové legislativy v Parlamentu ČR.

Evropskou strategii, jejíž prioritou má být co největší třídění komunálních odpadů a jejich recyklace a která je i pro ČR závazná, shrne Petr Havelka a upozorní na meze navrhované legislativy pro dosažení slibovaných cílů. Na závěr celodenní konference nebudou chybět ani zkušenosti města Buštěhrad při snaze o motivaci občanů ke třídění odpadu.

Konference je určena zejména zástupcům měst, obcí a krajů, ale i zástupcům velkých výrobních firem, společností zabývajících se recyklací a skládkováním či spaloven.

Hlavním cílem konference Novely odpadových zákonů 2020 je seznámit účastníky se změnami, které proběhnou na úrovni čtyř odpadových zákonů a které všechny přinutí změnit způsob zacházení s odpady. Jak se vypořádat s opatřením jako je růst skládkovacího poplatku, jak dosáhnout na recyklační slevu v obci, jaké obalové materiály ano, jaké ne a co s výrobky s ukončenou životností.

Další informace o konferenci naleznete na našich webových stránkách www.seminaria.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz