Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

XV. Chrudimská muzejní noc. Kapucín, špioni i velké prádlo

15.5.2019
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531

V pátek 24. května 2019 vypukne ve všech třech chrudimských muzeích již XV. Chrudimská muzejní noc. Na návštěvníky jako obvykle čeká, vedle volného vstupu do všech expozic, mnoho zábavných úkolů i několik novinek jako je třeba představení nově obměněné expozice Muzea barokních soch nebo vernisáž zbrusu nové výstavy Regionálního muzea s názvem Velké prádlo.

XV. Chrudimská muzejní noc bude v Regionálním muzeu v Chrudimi zahájena vernisáží výstavy Velké prádlo v 18.00 hodin. Během vernisáže vystoupí děti ze ZUŠ Chrudim s pásmem písní na téma praní. Po celou muzejní noc budou v budově Regionálního muzea pro návštěvníky připraveny úkoly na téma velké prádlo. V přednáškové místnosti muzea si pak bude možné zakoupit přírodní mýdla vyrobená firmou Š.IVA ze Slatiňan a také si poslechnout, jak se tato, čistě přírodní, mýdla vyrábí.

V Muzeu barokních soch budou návštěvníci moci obdivovat nově obměněnou expozici a zavítat i tam, kam se při běžné prohlídce nedostanou. Bohatý program pro celou rodinu ve znamení tajemna a plný nejrůznějších hádanek a úkolů, budou rámovat představení oblíbeného loutkářského souboru Ahoj se stínovým představením Jak Kapucín zachránil dobrou náladu. Představení se budou konat v 19, 20 a 21 hodin.


Muzeum loutkářských kultur návštěvníky pozve za stíny událostí. Všichni se stanou na malý moment špióny a rozkryjí souvislosti zločinu, který zahýbal s osudy miliónů lidí a celými dějinami 20. století. Kromě stálé expozice budou moci návštěvníci vystoupat i na věž nebo obdivovat krásu nasvíceného Mydlářovského domu z terasy za blokem muzejních domů. Zde si návštěvníci budou také moci zahrát zajímavou hru z bojišť 1. světové války plnou náhod a zvratů. Připraven bude také kreativní tematický workshop pro všechny tvořivé ruce.

Chrudimská muzejní noc letos přivítá návštěvníky v pátek 24. května od 18 do 23 hodin, vstup je jako obvykle zdarma.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz