Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Chrudim se již pošesté připojuje k evropské Noci literatury

26.4.2019
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531

Ve čtvrtek 9. května 2019 od 18 hodin se v Chrudimi uskuteční již šestý ročník Noci literatury. Akci, která si klade za cíl zprostředkovat českým čtenářům nejnovější překlady děl současných evropských autorů, již tradičně spolupořádají Chrudimská beseda, Městská knihovna Chrudim a Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi.

Noc literatury každoročně přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení v podání známých nebo zajímavých osobností ze světa kultury. Čtení je spojené s dalším programem jako jsou koncerty nebo divadelní představení a probíhá na neobvyklých, divácky atraktivních místech. V Chrudimi se Noc literatury takříkajíc „zabydlela“ v Klášterních zahradách a Muzeu loutkářských kultur a tyto dvě scény přivítají návštěvníky i letos.
Večer plný zajímavých ukázek z nejnovějších českých překladů současné evropské literatury začíná od 18 hodin v Klášterních zahradách, kde bude číst tři vybrané texty herec a dabér Jakub Skála. Od 19 hodin pak v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi vystoupí s ukázkou z knihy irského spisovatele Johna Banvilla, píšícího pod pseudonymem Benjamin Black, osobitý písničkář Marcel Kříž. Příběh z prostředí rudolfinské Prahy, kde o tajemství a nebezpečí není nouze, vychází u nás pod názvem Zkrotit vlka.
Renesanční detektivku na letní terase renesančního Mydlářovského domu doplní Marcel Kříž básněmi ze svojí oceňované sbírky Jen ať řvou kolejnice a následně i hudebním vystoupením. Jeho písně vychází z jazzu, blues, folku a psychedelického rocku šedesátých let minulého století. Náměty textů čerpá z životních příběhů, které interpretuje se surrealistickou hravostí i beatnickou syrovostí. Je autorem mnoha skvělých překladů textů Boba Dylana, Neila Younga nebo Toma Waitse, jejichž písně zařazuje pravidelně do svého repertoáru.
Vstupné na Noc literatury je jako obvykle zdarma, v případě špatného počasí se program uskuteční v Muzeu barokních soch a vnitřních prostorách Muzea loutkářských kultur.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz