Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Výstava Ozvěny Tabooku: Sophia Martineck

6.10.2018
PRAHA [Xaoxax, z.s.]
Autor: Klára zahrádková, tel: 602392104

Nestihnete Tabook? Nebo si ho chcete připomenout? Alespoň malá část z mezinárodního festivalu malých a středně velkých nakladatelů v Táboře bude již tradičně přesunuta do Xao. Letos se mimo knižních novinek můžete těšit na výstavu Sophie Martineck.
Sophia Martineck (*1981) je berlínská ilustrátorka, designérka a komiksová kreslířka. Studovala vizuální komunikaci a ilustraci v Berlíně, New Yorku a Liverpoolu. Pracuje pro širokou škálu mezinárodních i německých klientů (včetně The New Yorker, The Financial Times a Le Monde). Je spoluzakladatelkou a členkou ženské umělecké skupiny Spring (od roku 2004), která každoročně vydává stejnojmenný feministický komiksový magazín. Jeho aktuální číslo je právě vystaveno v berlínské galerii Ministerium für Illustration. Sophia ilustrovala například tyto knihy: Die Geschichte der Welt (Ewald Frie, 2017), Hansel e Gretel (Canicola Edizioni, 2017), The Adventures of Sherlock Holmes by Arthur Conan Doyle (Rockport Publishers, 2014), Die Fliege (Die Tollen Hefte 40, Büchergilde Gutenberg, 2013), Hühner, Porno, Schlägerei (Avant-Verlag, 2012). S Henningem Wagenbrethem a dalšími spolupracovali na divadelním představení Piraten! Piraten! pro berlínské Theater o.N., ­které společně doprovázeli na harfu a mandolínu a ilustrovali pomocí barevných stínoher. V Xao budou vystaveny její grafické listy, kresby pastelkami a papírové vystřihovánky. Subtilní kresby tužkou je možné vidět pouze na výstavě Táboře.
Srdečně zveme na vernisáž výstavy, která proběhne ve čtvrtek 11. října od 18ti hodin. Výstava potrvá do 9. listopadu, následovat budou obrazy Terezy Říčanové z knihy To je Instanbul, která právě vychází v nakladatelství Baobab.
Xaoxax je galerie a knihkupectví na Krymské ulici v Praze. Věnujeme se pořádání výstav zejména z oblasti knižní kultury, ilustrace a grafiky. Pořádáme výtvarné dílny pro děti, laickou i odbornou veřejnost, čtení, prezentace a křty knih. Naše knihovna je zaměřená na obrazovou knihu a komiks. Prezentujeme české i zahraniční autory, jak zavedené, tak i studenty nebo zajímavé amatéry, zviditelňujeme malé začínající nakladatele.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz