Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ceny republikového finále Dětské Porty jsou rozdány

4. 6. 2018 - PRAHA [Econnect / Pionýr]

Akce začala již v pátek 1. června, kdy na nádvoří radnice vystoupili na Koncertu pro Kroměříž od 18.30 spřátelené dospělé kapely A. M. Úlet, Kofe@Vlna, Jamtour a jako hlavní host písničkář Pavel Dobeš, který mladým soutěžícím vysekl poklonu a poradil jim i do budoucna. „Mají výborné hudební vzdělání. Třeba i hrajou na nástroje mnohem líp než my staří, protože my jsme to dělali všechno tak amatérsky. V tom jsou nedostižní, ale zase si myslím, že to bude pravděpodobně slabší v textech, protože nemají životní zkušenosti. Tak já nevím, co bych mladým poradil. Snad aby si dali inzerát na textaře. (smích) Ale protože mají vlastní názor, zas by to nechtěli přijmout. Hlavně ať pokračují, cvikem se to zlepší,“ vzkázal zkušený písničkář.

Hudební večer byl poděkováním městu Kroměříž za to, že tuto republikovou soutěžní přehlídku v letošním roce hostí. Samotný Městský úřad Kroměříž je stejně jako Krajský úřad Zlínského kraje jedním z hlavních partnerů akce, starosta města Jaroslav Němec i krajský radní Miroslav Kašný nad ní také převzali záštitu.

Vlastní soutěžní vystoupení finalistů Dětské Porty se konalo v sobotu 2. června paralelně na dvou pódiích – na nádvoří Starého pivovaru a na nádvoří kroměřížské ZUŠ. Soutěžilo se v sedmi kategoriích, v nichž se představili 34 soutěžících jednotlivců a skupin. Celkový počet vystupujících přesáhl stovku, zazpívaly také pionýrské oddíly. „Nejvíce soutěžících bylo v kategorii JC, tedy nejstarší jednotlivci a dua. O vitrážovou kytarku se utkalo jedenáct vystupujících. Zvítězilo Duo 2 Ká, které tvoří bratři Jan a Radomír Kolářovi z Mohelnice,“ říká Darina Zdráhalová, předsedkyně O-ZKOP. Udělena byla také Autorská Dětská Porta (Duo Nika z Jablonce za píseň Je čas) a několik zvláštních ocenění. Kompletní výsledky najdete v příloze.

V porotě zasedli Miloš Keller (Country rádio), muzikant Luboš Stráník (za festival Porta), Brigita Vidimská (Folk rádio), Jaromír Pátik (Trexima), Jiří Dihel (skupina Hrnek), Luboš Vaňka (skupina Kofe@Vlna), Pavel Zrna (MÚ Kroměříž) a Jiří Kašík (MÚ Kroměříž).

Na závěrečném sobotním koncertu, který celou soutěž uzavřel a v jehož průběhu byly vyhlášeny výsledky, vystoupily skupiny Madalen, Stráníci a ostravská skupina Marod. Nespláchla nás ani prudká průtrž, která se navečer přehnala nad Kroměříží.

Záznam celého soutěžního dne na velkém pódiu byl přenášen on-line na serveru YouTube, kde je i po skončení ke zhlédnutí: https://youtu.be/-fe3MK8usQA

A jak to vypadá s ročníkem s pořadovým číslem 28? Je možné, že se bude konat opět pod širým nebem a opět v Kroměříži. „Dětská Porta má a bude mít v Kroměříži své místo, folková muzika sem patří. Je dobře, že nastupuje mladá generace, která ve svém projevu chce a nebojí se dát jasně najevo svůj názor,“ řekl kroměřížský radní Jiří Kašík.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz