Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Chrudim se opět připojuje k celoevropské Noci literatury

2.5.2018
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: + 420 778 712 531

Ve středu 9. května 2018 od 18 hodin se v Chrudimi uskuteční již pátý ročník Noci literatury. Akci, která si klade za cíl zprostředkovat českým čtenářům nejnovější překlady děl současných evropských a světových autorů, již tradičně spolupořádají Chrudimská beseda, Městská knihovna Chrudim a Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi.

Noc literatury je v Chrudimi i letos rozdělena na dvě scény. Večer plný zajímavých ukázek z nejnovějších českých překladů současné evropské a světové literatury začíná od 18 hodin v Klášterních zahradách, kde herečka Divadla pod Palmovkou Šárka Opršalová přečte ukázky z knih španělské autorky temných detektivních příběhů Dolores Redondové, Olgy Grjasnové, německé spisovatelky pocházející z Ázerbájdžánu a mladé nizozemské spisovatelky a novinářky Niny Weijersové.
Druhá část pak návštěvníky zavede na terasy Mydlářovkého domu, kde od 19.00 vystoupí spisovatelka, scénáristka a výtvarnice Hana Lamková s ukázkami z knih italského prozaika Paola Cognettiho Osm hor a maďarského spisovatele a překladatele Viktora Horvátha Můj tank. Právě tato publikace svérázným způsobem popisuje přípravy a průběh invaze vojsk států Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa v roce 1968 očima naivního důstojníka maďarské armády. Zároveň bude představena kniha Pohádkový život rodiny Lamkových, kterou Muzeum loutkářských kultur vydává ke stejnojmenné výstavě. Večer pak zakončí vystoupení skupiny Souvrať. Vstup je jako obvykle zdarma.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz