Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Skauti dětem 2017 “Jak vycvičit draka”

11.9.2017
OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Autor: Ivana Pumprlová, tel: +420 776 008 288

Před 110 lety Robert Baden-Powell uspořádal na ostrově Brownsea první skautský tábor na světě. Dnes je skautek a skautů ve světě 50 milionů. V Česku se stále zvyšuje zájem rodičů i dětí o vstup do skautského oddílu, počet skautů a skautek vzrostl za posledních 11 let o 40 procent.

Abychom si připomněli toto výročí a zároveň ještě víc přiblížili skauting dětem, pořádají olomoučtí skauti ve dnech 15.-16. 9. 2017 v Bezručových sadech “Výpadu” již 10. ročník tradiční akce Skauti dětem. Letos s podnázvem “Jak vycvičit draka”, na motivy stejnojmenného filmu.

Akce je určená hlavně pro děti ve věku 6 -12 let, ale jsou vítány i další věkové kategorie dětí a jejich rodiče. Páteční dopoledne bude věnováno programu pro školy. Páteční odpoledne a sobota je určená pro veřejnost. V rámci akce se děti mohou těšit množství stanovišť s různorodými soutěžemi a disciplinami za které lze získat drobné ceny. Dále zde budou doprovodné aktivity jako jízda na lodi, střelnice nebo koloběžky. Kromě soutěží budou k vidění také skautské stavby, fotografie a videa z akcí pořádaných olomouckými skauty a ukázky fungování současného skautingu. Více informací na www.skauti-detem.skauting.cz.

Dnes je Junák – český skaut největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Za posledních 11 let se počet skautek a skautů v zemi zvýšil ze 40 tisíc na téměř 58 tisíc. Skauting vede k formování charakteru, přináší mladým lidem dobrodružství a partu kamarádů. Je největším hnutím mladých na světě – hlásí se k němu 50 milionů dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků ve 216 zemích světa. V okrese Olomouc je letos registrovaných téměř 1700 skautů a skautek.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz