Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Praze odstartuje 1.ročník Nízkoprahové ligy férového fotbalu

4.4.2016
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Mlynářová , tel: 774204140

Za podpory Hl. m. Prahy v rámci programu Prevence kriminality se letos poprvé odehraje Nízkoprahová liga férového fotbalu. Do ligy se zapojí 9 mládežnických organizací, kdy týmy budou složeny z členů nízkoprahových klubů. Celorepubliková kampaň projektu Fotbal pro rozvoj tak v Praze nabere zbrusu nové podoby. Celá liga se bude odehrávat v duchu F3 fotbalu, tj. bude mít “tři poločasy”, a nebude zaměřena na vítězství za každou cenu, ale i na hodnoty jako fair play a respekt. “Třetím poločasem” bude debata po hře o dodržování pravidel, která se stanoví na začátku herního dne pro všechny týmy.

Liga se odehraje ve čtyřech herních dnech formou každý s každým, její oficiální zahájení včetně vysvětlení pravidel a losování týmů proběhne 13.4. v klubu Vrtule. První dvě ligová kola se odehrají v termínech 20.4. a 24.5., další dvě pak v září a říjnu. Hlavními donory ligy jsou Magistrát hl.m. Prahy, Fond česko-švýcarské spolupráce a Česká rozvojová agentura.

Vedle těchto kol streetfotbalové ligy se odehraje 18.6. Fair Play fotbalový pohár v Selesiánském středisku v Kobylisích, který bude zároveň oficiálním zahájením letošní kampaně projektu Fotbal pro rozvoj, kde nebude chybět panelová diskuze s fotbalisty a jinými osobnostmi a bohatý doprovodný program.

Fotbal pro rozvoj dává každoročně šanci sociálně vyloučeným jedincům, kteří prostřednictvím fotbalu rozvíjejí své sociální dovednosti a začleňují se do společnosti. Obecně kampaň s heslem “Kopeme za lepší svět” upozorňuje na potenciál využití sportu jako nástroje pro vzdělávání a pozitivní změnu společnosti, přičemž propaguje myšlenky komunikace a tolerance ve společnosti a vzájemného respektu.

Pilotní pražský ročník by se měl v následujícím roce rozšířit I do dalších regionů České republiky, kde Fotbal pro rozvoj působí. Vítězové z jednotlivých regionů se poté utkají v celorepublikovém finále, jehož vítěz dále poputuje na mezinárodní turnaj organizovaný mezinárodní sítí Streetfootballworld.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz