Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Další zákonné svátky, klimatické změny, míchání kultur: aneb co takhle slavit Slunovrat

20.12.2015
Čkyně [Komunita pro duchovní rozvoj, o.p.s.]
Autor: Petr Martan, tel: 732 373 448

Zařazením křesťanského svátku poslanci a senátoři mysleli jistě gesto posílení západních hodnot a zvyků a sdělení islámským migrantům: když u nás chcete žít, tak budete slavit Velký pátek a ne Mohameda. Evropa se však změnila a nám Čechům by EU chtěla nadirigovat tisíce a později i milióny islámských migrantů, přicházejících z Turecka, kde jim žádné nebezpečí nehrozí. Mezi nimi je již dnes v Evropě nejméně 20% těch, kteří nenávidí křesťanství a jejich víra jim nepřináší rozpor ve svědomí v případě konaného násilí ve jménu své pravdy.
Vláda ČR a 20% občanů ČR jim chce pomoci i když ví, že je to směřování k rozmělnění české národní identity a vzniku euro-občana, který je národně vykořeněný a tedy není vlastenec. Pod vlivem fanatické ideologie multikulturalismu se jim to do značné míry daří. Někteří - naivní občané a politici "Pražské kavárny" si myslí, že islámští migranti budou chodit do kostela anebo slavit křesťanské svátky. Zcela jistě tomu tak nebude a již vůbec ne u dětí dnes přicházejících migrantů. Ti budou nenávidět naše hodnoty a svátky a budou si chtít zachovat svou mateřskou kulturu. Své geneticky podložené potřeby a práva si vynutí i násilím.

Být českým vlastencem a zároveň multikulturní
Reakce na multikulturní realitu ze strany Parlamentu ČR by neměla spočívat ve vyhlašování Velkého pátku (se vší úctou k těm, pro něž je to významné) za dny placeného volna. Měly by se spíše vyhlašovat dny, které jsou významné k uvědomění si příslušnosti k českému státu a národnosti. Nebo, pokud bychom chtěli být multikulturní, tak to znamená nenadřazovat žádné náboženství. Potom se nabízí svátek Slunovratu (21. prosince). To je ten zázrak pro všechny bez rozdílu náboženství.
Klimatické změny - které způsobí, že nám bude slunce dávat vyšší teplotu než doposud - přinese problémy a krize: od extrémního sucha až invazi milióny utečenců z Afriky do Evropy. Potom si lidé jistě více uvědomí, že ze slunce pochází ten největší zázrak a jeho podoba a působení je pro všechny stejná a vlastní a nikdo o tom nepochybuje. A hlavně, slunce nevadí muslimům a džihádistům, kteří zřejmě na jaře v miliónech napadnou Evropu.
Mezi lidmi nepřináší konflikty uvědomování si duchovního rozměru života a jak tento rozměr vzniká a působí. Lidstvo v dějinách rozdělovalo to, čemu se dala bytostní podoba. Český většinový občan věří v duchovní rozměr života (i když se při poslednímu sčítání lidu nepřihlásil k žádnému náboženství), ale nevejde se mu do jeho víry Bůh jako vše řídící bytost, ale ani Kristus, Aláh, Buddha a jiní. Moderní občan prostě přišel na to, že ten zázrak začíná světlem, teplem a vibrací nesoucí informaci.
Ať žije zdravé Slunce a díky, že se vrátilo.

Petr Martan
Komunita pro duchovní rozvoj, o.p.s

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz