Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

AVIZO Britský ekonomický expert o neprůhledně vyjednávané úmluvě TTIP

10.11.2015
BRNO [Iuridicum Remedium, z. s.]
Autor: Helena Svatošová, tel: 7768901

Brno navštíví John Hilary, lídr mohutné britské občanské kampaně proti kontroverzní úmluvě TTIP. Tlumočenou přednášku o důsledcích této úmluvy údajně šité na míru nadnárodním korporacím, pronese na půdě Fakulty sociálních studií. AVÍZO přednášky: středa 11.listopadu 2015, 18.45 – 20.15h, Fakulta sociálních studií, Joštova 10, Brno, učebna č. 34.

John Hilary je výkonný ředitel War on Want, jedné z nejúspěšnějších a nejradikálnějších britských nevládních neziskových organizací. Je také autorem knihy „Poverty of Capitalism“, která se zabývá selháváním současného systému a nárůstem alternativních a emancipačních hnutí po celém světě. Podporu jeho kampani proti TTIP vyjádřili i britské osobnosti jako mj. Vivienne Westwood nebo Jamie Oliver.

Chystaná úmluva TTIP mezi EU a USA aktivizuje běžné Evropany.
Přes tři miliony podpisů na petici žádající zastavení vyjednávání, statisíce lidí demonstrujících v říjnu proti „Listině privilegií korporací“ v Berlíně a dalších evropských městech napovídají o enormním potenciálu TTIP přepsat pravidla, trhy i životy lidí. Z nezvratných rizik v textu TTIP vyslovují obavy mj. evropské spotřebitelské organizace, sdružení malých a středních podniků, environmentální organizace, sdružení obcí i volení zástupci.

V ČR se na rozdíl od (související) úmluvy ACTA téma TTIP dostává do veřejné debaty jen pomalu, mimo jiné i díky médiím hlavního proudu, která jsou v informování velmi úsporná. I proto probíhá podpisová akce Výzvy za transparentnost vyjednávání TTIP adresovaná vládě. Petici za zastavení vyjednávání TTIP a sesterské úmluvy CETA podepsalo v ČR přes 20 000 lidí.

„John Hilary je výborný řečník s jasnými argumenty, které v české veřejné debatě o TTIP zoufale chybí“, uvádí přednášku Helena Svatošová z IuRe, jedné z pořádajících organizací. Možnost vyslechnout si jeho argumenty proti vyjednávané úmluvě TTIP je v ČR ojedinělá příležitost. John Hilary se zároveň neformálně setká s několika brněnskými zastupiteli, aby probrali rizika TTIP ve vztahu k municipalitám a ochraně životního prostředí.

Přednáška bude tlumočena, vstup volný.

Přednášku pořádá Pražská škola alternativ Ekumenické akademie s podporou Rosa-Luxemburg Stiftung a Iuridicum Remedium s podporou Fondu pro nestátní neziskové organizace financovaného z EHP fondů. Spolupořadatelem přednášky je Katedra environmentálních studií FSS MU.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz