Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tříkrálové koledování v Olomouci a okolí je u konce. Výnos letošní sbírky překonal dosavadní výsledky.

16. 1. 2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc/Econnect]

Tříkrálová sbírka se stala největší charitativní akcí na území České republiky. Po patnácti letech se koledování stalo tradiční lednovou událostí, do které se zapojují tisíce lidí.
I letos byla účast na Olomoucku vysoká. "Na území Olomouckého děkanátu, který zahrnuje město a 34 blízkých obcí, se do sbírky zapojilo více než 1.200 lidí a bylo vypraveno celkem 331 kolednických skupinek,“ okomentoval vysokou účast na sbírce Martin Rejšek z Charity Olomouc.

Ve středu 14. ledna vyšli koledníci pro letošní rok naposledy a nastal čas rozpečetění kasiček a počítání darů. Tři králové vykoledovali celkem 1.305.813,- Kč. „Díky společnému úsilí mnoha lidí, štědrosti a solidaritě dárců a přijetí sbírky veřejností se podařilo překonat i výši loňského výtěžku. Pro nás to znamená, že budeme moci realizovat více dobročinných projektů,“ uvedl Rejšek.

Vybrané peněžní prostředky budou směrovat hned do několika konkrétních oblastí činnosti Charity Olomouc. „Usilujeme o zvýšení dostupnosti paliativní péče - péče o umírající. Díky Tříkrálové sbírce bude také možný rozvoj centra materiální pomoci. Další prostředky budou určeny pro přímou pomoc lidem v akutní krizi, mezi které řadíme oběti domácího násilí či trestných činů, ale i postižené přírodními katastrofami a jinými nehodami. Chceme také zlepšit podmínky života v sociálních bytech střediska Samaritán pro lidi bez domova,“ uvádějí koordinátoři sbírky pro Olomouc a okolí Martin Rejšek a Milada Malíšková. Dodávají také, že bez pomoci místních asistentů sbírky z jednotlivých farností by bylo nereálné tak velkou akci uspořádat.

Charita Olomouc chystá v dubnu Den pro malé i velké krále. Tato událost bude poděkováním všem dobrovolníkům, kteří se do sbírky zapojili.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost v EU - návod k použití

http://obcan.ecn.cz/eu
Občanská společnost
Praktické informace jak využít občanská práva v Evropské unii Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz