Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Letní Letná zve o víkendu na dětská představení nebo zdarma open air představení Kašpárka v rohlíku i divadla VOSTO5

22. 8. 2014 - PRAHA [Econnect]

První víkend na Mezinárodním festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná přinese kromě zahraničních hvězd jako Cirque Trottola či Cirque Inextremiste bohatý celodenní program začínající již v 11 hodin s dětskými představeními a pohádkami, open-air představeními zdarma, předními českými soubory i cirkusovými a výtvarnými workshopy pro děti i dospělé.

V sobotu 23. srpna vystoupí pro děti Divadlo Tramtarie, Divadlo ANPU nebo bublinář Václav Strasser. Od 19 hodin nabídne na Letní Letné soubor Cirk La Putyka vůbec poprvé pražským divákům své nejnovější představení Dolls. Inscenace s mezinárodním obsazením spojuje několik žánrů: nový cirkus, akrobacii, práci s loutkami a předměty, moderní technologie i film. Rovněž od 19 hodin se v komponovaném večeru Cirksession představí ve spolupráci s Cirkusem Mlejn mladí domácí umělci působící v novém cirkusu - Cink Cink Cirk, Cirkus TeTy, Cirkus Fruktus, Cirkus Mlejn i studenti HAMU. Sobotu pak završí představení divadla VOSTO5 Slzy ošlehaných mužů, osudový příběh nejúspěšnějšího českého lyžaře Bohumila Hanče a jeho přítele Václava Vrbaty v loutkohereckém podání.

Neděle 24. srpna proběhne ve znamení Dne s Českým rozhlasem a několika open-air představení přístupnými zdarma: například dvakrát Kašpárek v rohlíku s koncertním projektem Kašpárek na valníku nebo večer divadlo VOSTO5 se Soubojem Titánků. Nabídku doplní pohádky Divadla Tramtarie, bra(Tři) v tricku s Prasečím cirkusem a Plovárnou, soubor Cirk La Putyka s představením Dolls, večerní francouzský Cirque Inextremiste, výtvarná dílna i pořad Radio Junior na cestách.

11. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná probíhá od 17. srpna do 2. září na pražské Letné. Hlavními hvězdami jsou francouzské soubory Cirque Trottola a Petit Théâtre Baraque s akrobaticko-klaunským představením Matamore nebo Cirque Inextremiste s akrobatickým představením Extrêmités. V prvním týdnu proběhla úspěšně světová premiéra představení Le Poivre Rose s živou hudbou Ivy Bittové. Festival dále návštěvníkům nabízí dětská představení až 4x denně, cirkusové dílny, které vedou například členové Cirkusu LeGrando, Vojta Vrtek a afričtí akrobati ZUMA ZUMA, Ušounovu letní čítárnu Českého rozhlasu a Městské knihovny v Praze s možností zapůjčení knih pro děti i dospělé, poslechem rozhlasových her nebo čtením známých osobností. Podvečery zpestřuje Vtipomat Bely Schenkové. V areálu festivalu, který je přístupný zdarma, nechybí posezení v příjemné kavárně, která se večer mění v pulzující bar.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz