Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nový vzdělávací projekt přiblíží dětem tajemný svět netopýrů

25. 2. 2014 - PRAHA [Econnect/Česká společnost pro ochranu netopýrů]

„Pro děti jsou netopýři přitažlivou skupinou živočichů, kterou lze navíc velmi dobře využít jako modelovou skupinu pro pochopení širších souvislostí v oblasti ochrany druhů a biodiverzity. V rámci projektu, který podpořilo Hlavní město Praha, budou proto pražským školám nabízeny různé typy vzdělávacích programů zaměřených na seznámení s netopýry. Jedná se zejména o dva nové výukové programy, přednášky spojené s ukázkou živých zvířat nebo večerní exkurze do pražských parků zaměřené na sledování netopýrů v přírodě pomocí ultrazvukových detektorů,“ vysvětlila koordinátorka projektu Eva Cepáková.
Zcela nové výukové programy jsou připraveny ve dvou variantách, jednodušší pro žáky prvního stupně základních škol, náročnější pro druhý stupeň ZŠ či střední školy. „V rámci obou programů se děti formou rozličných her a aktivit podrobně seznámí nejen se způsobem života netopýrů, ale také pochopí, proč je důležité netopýry chránit a jaký je jejich význam v ekosystémech. Budou zároveň poučeny, jak se mají zachovat v případě, že přijdou do kontaktu s netopýrem nebo naleznou netopýří kolonii. Součástí programu pro starší děti je například i simulační hra, v níž si žáci vyzkoušejí řešení konfliktní situace, která může vzniknout v souvislosti s výskytem netopýrů v budově určené k rekonstrukci,“ doplnila Lenka Bartoničková, autorka programů.
Realizaci všech nabízených programů, přednášek a exkurzí pod vedením odborných lektorů si mohou zájemci objednat pro svou školu u České společnosti pro ochranu netopýrů. Výukové programy byly navíc připraveny jako kompletní výukové balíčky s metodikou, pracovními listy a dalšími pomůckami, které budou k dispozici učitelům škol a lektorům ekocenter po absolvování speciálních instruktážních seminářů. První z nich se uskuteční již 6. března 2014 v budově Magistrátu hlavního města Prahy - podrobnější informace najdou zájemci na webových stránkách www.ceson.org.


-red-
Petra Schnitzerová

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz