Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Reakce Zeleného kruhu na nepravdivý výrok Andreje Babiše

6. 1. 2014 - PRAHA [Econnect/Zelený kruh]

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes na na brífinku po podpisu koaliční smlouvy odmítl obavy ekologů z nominace Richarda Brabce na post ministra životního prostředí mimo jiné se slovy: „…můžu jenom ubezpečit, že určitě těch 300 milionů korun, které vlastně se dostávají mezi tyto organizace ročně, nejsou ohroženy…". Podle sdružení Zelený kruh se jedná o hrubou dezinformaci.

Júlia Sokolovičová, ředitelka asociace ekologických organizací Zelený kruh, k jeho vyjádření uvádí: „Ministerstvo životního prostředí vypisuje ze všech rezortů vůbec nejmenší granty pro neziskové organizace. Před příchodem ministra Drobila soutěžily projekty ekologických organizací o 23 milionů Kč - pro srovnání ve stejném roce ministerstvo kultury rozdělilo kulturním neziskovkám 180 milionů, školství dokonce 3 miliardy korun. Vloni pak granty pro všechny ekologické neziskovky činily pouhých pět milionů korun (oproti roku 2011 pokles o 80%).

Docela by nás zajímalo, odkud pan Babiš vzal svůj údaj o 300 milionech ročně - my čerpáme z oficiálních údajů MŽP a Úřadu vlády - a zda má třeba v úmyslu jej učinit realitou? Ale vážně: pan Babiš, zřejmě nechápe, že výhrady veřejnosti k nominaci pana Brabce jsou věcné, nikoliv motivované penězi. Navíc má mylné informace o resortu životního prostředí. Ani jedno není dobrý začátek pro práci ve vládě."


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz