Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ratolest Brno rozjíždí terénní práci s mládeží v okolí Cejlu

22. 7. 2013 - BRNO [Econnect/Ratolest Brno]

Ratolest Brno rozběhla od července terénní práci s mládeží v sociálně vyloučených lokalitách v centru Brna. Práce v terénu rozšíří služby Nízkoprahového klubu Pavlač, který je pro děti a mladé lidi otevřen v pavlačovém domě na ulici Milady Horákové. Pracovníci budou do ulic vyrážet dvakrát týdně, a to především v oblasti okolo Cejlu.

„Dlouhodobě sledujeme situaci v sociálně vyloučených lokalitách v Brně a také potřeby dětí a mládeže, které v nich vyrůstají. Terénní práce je pro nás účinný nástroj, jak oslovit mladé lidi, kteří k nám do klubu nechodí, nebo nás neznají. Můžeme jim předávat informace a poradit s problémy přímo v prostředí, kde se sami pohybují,“ říká vedoucí klubu Pavlač Věra Růžičková z Ratolesti Brno.

Terénní práce bude zaměřena na mladé lidi ve věku od 12 do 26 let. Pracovníci je budou vyhledávat na místech, kde se zdržují nejčastěji, ať už jsou to parky, nákupní centra, nebo na místech, kde žijí, v prostředí kolem ubytoven či na dvorech pavlačových domů. Mladým lidem budou nabízet především informace a odbornou pomoc s řešením nejrůznějších problémů spojených s dospíváním, rodinou, bydlením, školou, hledáním brigád a práce nebo s dluhovou problematikou.

„Terénních programů pro děti a mladé lidi ze sociálně vyloučených lokalit je stále nedostatek a v některých lokalitách podobné sociální služby zcela chybí. Rádi bychom proto díky terénu pokryli oblasti v centru Brna, kde zatím tyto služby nejsou,“ dodává Věra Růžičková z Ratolesti Brno.

V loňském roce využilo služeb klubu Pavlač 235 dětí a mladých lidí, kteří žijí v sociálně vyloučené lokalitě v centu Brna. Dětství a dospívání těchto dětí je ovlivněno jak špatnou sociální a finanční situací jejich rodin, tak riziky danými prostředím jako jsou zvýšená kriminalita, drogy nebo nezaměstnanost. Snahou Ratolesti Brno je řešit s mladými lidmi tyto problémy a dlouhodobě jim pomáhat začlenit se lépe do společnosti.

Zajímá vás práce klubu Pavlač? Podívejte se na video na https://www.youtube.com/user/RatolestBrno1


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz