Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Kontejnery k světu 2013 – víkend bude patřit Amnesty International

30. 5. 2013 - BRNO [Amnesty International Brno]

Poslední květnový týden žijí brněnské parky kulturou - workshopy, instalacemi, promítáním filmů a večerními koncerty. O víkendu se kontejner v parku na Kolišti zaměří na lidská práva a Brněnská skupina Amnesty International zde poukáže na případy žen, kterým jsou práva upírána.

Pod hlavičkou občanského sdružení K světu se v šesti skladových kontejnerech představí celorepublikový kulturně vzdělávací festival KONTEJNERY k světu 2013. Festival probíhá kromě Brna také v Praze, Plzni, Ostravě, Olomouci, Zlíně a Mariánských Lázních. V Brně jsou skladové kontejnery umístěny v Tyršově sadě, v Lužáneckém parku, v parku Koliště a v areálu Malé Ameriky.

O víkendu 1. - 2. června (10-19 hodin) bude kontejner v parku Koliště (za Domem umění) patřit lidským právům. „Akce spadá pod celoroční festival proti násilí na ženách, který nese název Čarokrásná a chtěli bychom ji věnovat především naší adoptované vězenkyni Čchen Čen-pching (Chen Zhenping),“ říká koordinátorka Brněnské skupiny Martina Čichoňová.

Na místě bude možné podepsat petici za těhotnou vojačku Kimberly Riveru odsouzenou v USA za to, že během nasazení v Iráku opustila z důvodů svědomí svou jednotku, zadržovanou súdánskou právničku a obhájkyni lidských práv Asmu Ahmed a čínskou vězeňkyni svědomí Čchen Čen-pching, která je zadržována kvůli praktikování duchovního cvičení Fa-lun-kung.

Návštěvníci budou mít možnost vytvořit vlastní pozdrav adresovaný této ženě nebo se nechat s výzvou „Free Chen“ napsanou na ruce vyfotit na fotopetici, přímo na místě budou fotografie vytištěny a podepsány. Dobrovolníci Brněnské skupiny připravili také plátno, na které budou moci návštěvníci přispět a společnými silami vytvořit mandalu, která bude odeslána čínskému velvyslanci a prezidentovi k podpoře „adoptované“ vězenkyně. Čchen podporu opravdu potřebuje, zatím poslední zprávy totiž nasvědčují tomu, že je ve věznici i nadála týrána a šikanována.

Součástí akce bude také prezentace příběhu Čchen Čen-pching a projekce dokumentu Slzy Konga, který poukazuje na dramatické příběhy žen a dětí roku 2008 v průběhu eskalace bojů v Demokratické republice Kongo. „V poskytnutém prostoru chceme zviditelnit kontrast mezi normálním životem každého z nás a příběhy lidí, kteří jsou od nás jen za tenkou zdí, a stejně o nich nevíme a jejich volání o pomoc neslyšíme,“ dodává Martina Čichoňová.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz