Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Evropský týden kybernetické bezpečnosti v ČR

22.10.2012
PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Autor: Lenka Eckertová, tel: +420-252 548 438

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) pořádá první setkání u kulatého stolu u příležitosti Evropského týdne kybernetické bezpečnosti v České republice. Pracovní schůzka se uskuteční pod záštitou Jana Kubice, ministra vnitra ČR, a Mgr. Moniky Šimůnkové, zmocněnkyně Vlády ČR pro lidská práva.

Kulatý stůl je první akcí svého druhu. Propojí neziskové organizace, instituce veřejné správy a komerčních společnosti, které prakticky přispívají k ochraně uživatelů internetu a kultivaci online prostředí, provozováním asistenčních a horkých linek nebo vytvářením a nabídkou odpovídajících technologií a služeb.

Klíčovým tématem jednání bude otázka zvyšování bezpečnosti užívání internetu, zejména mladými uživateli, a cesty k zajištění právní ochrany dětí před hrozbami internetu a nástrahami online komunikace s ohledem na chystaný zákon o kybernetické bezpečnosti v ČR.

Hlavním cílem kulatého stolu je zvýšit vzájemnou informovanost organizací a společností, které se věnují vzdělávání v oblasti internetové gramotnosti a bezpečnějšího užívání internetu, prevenci online kriminality a sociálně patologických jevů na internetu nebo provozují horké linky zaměřené na minimalizaci internetových hrozeb.

Akce je organizována v rámci kampaně Evropského týdne kybernetické bezpečnosti, který letos poprvé v Evropě pořádá Evropská agentura síťové a informační bezpečnosti (ENISA) v rámci těsnější spolupráce Evropské unie s americkou Národní agenturou kybernetické bezpečnosti NCSA.

Česká republika se díky iniciativě Národního centra bezpečnějšího internetu a podpoře Ministerstva vnitra stane jednou ze sedmi zemí, kde se letos realizuje pilotní projekt celoevropské kampaně, která je organizovaná v souladu s hlavním směrem osvětových aktivit pracovní skupiny EU-USA ke kybernetické bezpečnosti a kybernetické kriminalitě.

Aktuální informace o akci najdete na http://konference.ncbi.cz/kulaty-stul-evropskeho-tydne-kyberneticke-bezpecnosti/navrh-programu.html. (Účast pouze pro zvané.)

Lenka Eckertová
Manažerka marketingu a komunikace
Národní centrum bezpečnějšího internetu
www.saferinternet.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz