Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference „Online kriminalita – prevence a legislativa“

28.5.2012
PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Autor: Lenka Eckertová, tel: +420 734 709 025

Národní centrum bezpečnějšího internetu pořádá ve spolupráci s Ústavně-právním výborem Senátu Parlamentu ČR konferenci s názvem: „Online kriminalita – prevence a legislativa“. Osobní záštitu nad konferencí převzal předseda uvedeného výboru, senátor JUDr. Miroslav Antl. Oficiálními partnery konference jsou společnosti český Google a Telefónica ČR.

Akce navazuje na úspěšnou konferenci „Prevence internetové kriminality a děti: technologie, edukace, legislativa“, kterou organizovalo Národní centrum bezpečnějšího internetu v červnu loňského roku, rovněž pod záštitou JUDr. Miroslava Antla, s účastí více než 140 odborníků z celé České republiky.

Na konferenci bude kladen důraz na uplatňování a sdílení praktických zkušeností odborníků z oboru informačních technologií a komunikací, pedagogů, odborníků z oblasti prevence a právníků.

Prostor k vyjádření na konferenci dostanou i zástupci dětí, kteří představí své vidění bezpečnostních problémů spojených s užíváním internetu a své názory na jejich řešení. Letos se bude diskuze točit především kolem občanských práv mladých lidí a prevence v oblasti rizik chování online. Zvláštní pozornost bude věnována tématu mezigeneračního dialogu, který vychází z iniciativy „Mluvte s námi“, jež má za cíl otevřít oboustranně přínosnou diskuzi mezi mladší a starší generací, nejen o otázkách internetové bezpečnosti.

Ing. Jiří Palyza, výkonný ředitel NCBI, podotýká: „Uvědomujeme si důležitost vzájemné komunikace dětí a jejich rodičů i prarodičů. Téma propojování generací se promítlo již do aktivit NCBI souvisejících s letošním Dnem bezpečnějšího internetu. Na konferenci jistě zazní přímočaré názory mladých, které nás mohou inspirovat.“

Program konference je rozdělen do tří základních bloků: Osvědčená praxe v oblasti prevence online kriminality, Technologie a partnerské vzdělávací projekty, České právo, politika a prevence online kriminality.

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je neziskové nevládní sdružení, jehož cílem je zvyšovat povědomí o možných hrozbách online komunikace, propagovat pozitivní obsah a zodpovědné chování na internetu, pomáhat v nesnázích zejména mladým uživatelům internetu, a bránit šíření materiálů se zneužívanými dětmi (dětské pornografie) na internetu. NCBI poukazuje na škodlivý obsah a projevy nevhodného, rizikového chování v online prostředí a radí, jak se takovým případům vyhnout. NCBI pracuje s podporou Evropské komise v rámci programu Safer Internet, je členem celoevropské sítě informačních center bezpečnějšího internetu INSAFE. V rámci projektu Safer Internet se NCBI podílí na propagaci HORKÉ LINKY (člen mezinárodní sítě INHOPE) a LINKY POMOCI Linky bezpečí.

Telefónica, člen CEO Koalice iniciované Evropskou Komisí, se dlouhodobě aktivně věnuje otázkám bezpečnosti na internetu. Klíčovými otázkami jsou ochrana osobních identifikačních dat zákazníků, blokování přístupu na webové stránky obsahující nevhodný obsah nebo účast na aktivitách asociací mobilních operátorů zaměřených proti šíření obsahu zneužívání dětí. Služba pro zákazníky, Strážce Internetu, nabízí efektivní kontrolu přístupu k internetovým stránkám a umožňuje zamezit přístupu na potenciálně nebezpečné weby.

Další aktivity společnosti jsou zaměřeny do oblasti vzdělávání o online bezpečnosti. Telefónica spolupracuje na mnoha projektech s partnerskými organizacemi, např. s Národním centrem bezpečnějšího internetu (www.saferinternet.cz), Horkou linkou (www.horkalinka.cz), a také využívá sociálních sítí, jako v případě nedávné facebookové hry Strážce Internetu.

Eva Martinicová, Policy manažerka českého Googlu, říká: "Otázka bezpečnosti na internetu je pro nás zásadní. Je důležité, aby nejen rodiče, ale i mladá generace znala všechny prostředky a nástroje, jak se chránit a předcházet možným problémům nebo je umět správně řešit. V Centru bezpečnosti pro rodiče a děti od Googlu uživatelé všech generací snadno najdou informace, tipy a nástroje pod jednou střechou," a dále dodává: "Do projektu se zapojili i partneři z řad komerčního i neziskového sektoru a také vládní instituce, jež se zaměřují na ochranu mladistvých."

Mediálním partnerem konference je Wolters Kluwer – Řízení školy.

Více informací:
Lenka Eckertová
Marketing and PR Manager

Office GSM: +420 734 709 025
www.saferinternet.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz