Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Humpolci propojily učitelky ekologii a hudbu

7. 3. 2012 - PRAHA [Econnect]

Za zvuků chřestidla, tenké a tlusté hůlky, klapačky z ořechů, drhla z vlnitého papíru, dešťové hole z plechovek od piva, štěrbinové bubínky, rumba koule a dalších netradičních nástrojů proběhl další seminář s názvem Hudba v ekologii, ekologie v hudbě, tentokrát v Humpolci. Necelá desítka učitelek mateřských škol lákala ze skořápky ptáče, přivolávala první jarní kytky nebo uspořádala čtyřhlasý ptačí koncert.

Pořadatel Chaloupky o.p.s. připravil pro zájemkyně vzdělávací seminář, který se konal v úterý 6. března Humpolci, v budově městské knihovny na Dolním náměstí. Seminář nazvaný Ekologie v hudbě, hudba v ekologii nabídl zájemcům nejrůznější činnosti propojující přírodu a hudební výchovu. Nebyly to jenom písničky a říkanky o přírodě. Zpívaly se také zhudebněné pranostiky, ptačí hlasy nebo zvuky vody. Účastnice si zkusily, jak do jednoduchých popěvků zapojit hru na tělo, pohyb, ale i grafomotorické cviky. Dokonce z ptačích hlasů vytvořily čtyřhlasý pěvecký sbor.

„Než se nám podařilo se sladit, zněl náš zpěv opravdu jako jarní štěbetání ptáků na keřích. Po krátkém nácviku už ale byl k poslouchání, což všem udělalo velkou radost,“ prozrazuje s úsměvem Marcela Vacková účastnice semináře ze Zhoře.

Program vedla zkušená pražská lektorka Vlasta Košťálová, která se pokusila předat účastnicím něco ze svých bohatých zkušeností z výuky učitelů MŠ. O svých schopnostech přesvědčila všechny. Učitelky nejen zpívaly, ale také tančily, procvičovaly paměť i znalosti přírodních dějů. Zahrály si na jarní deštík, na ptačí sněm i na jarní louky. V závěru semináře se lektorka podělila s účastnicemi o svoje zkušenosti s realizací školních projektů a s úpravami vzdělávacích programů.

„Tentokrát se nám podařilo vyhradit si čas i na vzájemnou výměnu nápadů ze školní praxe. Je to vždycky obohacení pro všechny zúčastněné,“ hodnotí přínos semináře Marie Rajnošková jedna z organizátorek semináře. A dodává: „Ještě nás čeká seminář na stejné téma začátkem dubna v Jihlavě. Jsem zvědavá, jak se nám podaří přivolat jaro tam. Zatím jsme ho ve Žďáře i v Humpolci přivolali aspoň na den.“


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz