Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Za video o toleranci mezi spolužáky mohou školáci vyhrát smart phone

4. 1. 2012 - PRAHA [Econnect/LLP]

Až do konce února mohou žáci amerických a českých škol natáčet soutěžní spoty týkající se tolerance a diskriminace ve školním kolektivu. Autory nejlepších snímků vybere porota, v níž usedne bývalá tisková mluvčí a poradkyně ministra pro lidská práva Lejla Abbasová, herec Jiří Mádl a americký filmový producent Chuck Beatty. Hlavní cenou soutěže Zaostřeno na toleranci jsou chytré telefony pro každého člena vítězného týmu.

Soutěž na téma Tolerance a rozmanitost v naší škole/třídě vyhlásila právnička Ligy lidských práv Iva Pikalová ve spolupráci s organizací Bridges for a Just Community. Cílem soutěže je kromě propagace tolerance na školách v České republice a Spojených státech amerických také podpora tvůrčího myšlení dětí a jejich vyjádření k aktuálním otázkám ve společnosti.

„Rozdílnost dětí ve školách a jejich tolerance k ní je v současné době diskutovaným tématem českého školství. Jak ale vnímají tuto rozdílnost sami školáci, dosud nikdo nezohledňoval. Diskuze na toto téma je velmi potřebná,“ říká Pikalová.

Tolerance očima kamery

Týmy žáků mohou pod vedením svého učitele natočit maximálně pětiminutové video o tom, jak vnímají rozdílnost ve svém kolektivu a jak si představují toleranci ke spolužákům, kteří jsou odlišní ať už v barvě pleti, názorech, víře, vzhledu, nadanosti, rozměrech postavynebo kvůli svému handicapu.

„Tolerance je především snaha o porozumění svému okolí a tím pádem i sebe sama. Je to proces, který často bolí, a to všechny zainteresované strany. Proto je někdy tak úlevné tento nelehký úkol vzdát,“ uvedla Lejla Abbasová. „Myslím si, že tolerance musí být hýčkána, podporována a šlechtěna. Jinak zvítězí agresivita a nenávist,“ dodala porotkyně důvod, proč se rozhodla soutěž podpořit.

Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční na začátku dubna 2012 v Americkém centru v Praze. Pro vítěze soutěže je připravena odměna v podobě chytrého telefonu. Druhý vítězný tým si převezme mp3 přehrávače a žáci, kteří skončí na třetím místě, získají zábavnou deskovou hru Go.


-red-


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz