Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Praze proběhlo slavnostní vyhlášení titulů Ekoškola

28. 6. 2011 - PRAHA [Econnect]

Červen se s červnem sešel a školy z celé republiky zapojené do mezinárodního programu Ekoškola se potkaly na slavnostní události – vyhlášení titulů Ekoškola. Jelikož se neustále zvyšuje počet škol, které v programu dlouhodobě pracují a splnily jeho náročná kritéria, bylo v letošním roce nutné, udělit titul nejprve školám obhajujícím a o týden později pak školám, které jej získaly letos poprvé.

Na slavnostní událost přijeli zástupci ekotýmů – žáci a učitelé, dále ředitelé škol, jejich zřizovatelé a pozvání přijali též zástupci některých krajů, Ministerstva životního prostředí a partnerů programu. Školy, které svůj titul Ekoškola v letošním roce obhajovaly (poprvé či podruhé), se setkaly 14. června 2011 v budově Národní technické knihovny v Praze. Tato budova navržená s ohledem na energetickou úspornost, byla symbolicky vybrána i proto, že souvisí s jedním ze čtyř hlavních témat Ekoškoly - energií. „Zástupci ekotýmů zde převzaly certifikát opravňující je honosit se mezinárodním titulem Ekoškola a mít na škole vyvěšenu vlajku Ekoškoly na dalších pár let,“ uvádí Eva Králíková z Chaloupek o.p.s., koordinátorka programu v kraji Vysočina.

Mezi těmito letošními dvaceti devíti obhajujícími školami byly též čtyři školy z kraje Vysočina. Dvě z nich, ZŠ a MŠ Domamil a ZŠ Bobrová, svůj titul letos obhájily poprvé, což je opravňuje jej příští dva roky používat. ZŠ Bystřice nad Pernštejnem a ZŠ Moravské Budějovice titul obhájily již podruhé a ten jim proto zůstává na dobu dalších čtyř let. „Událost byla pojata jako konference a všechny v tomto roce obhajující Ekoškoly prezentovaly svou činnost v programu a předávaly si zkušenosti a dobré nápady na stáncích, plakátech či natočených videích,“ upřesňuje Králíková.

O týden později, 23. června 2011, se pak ve Valdštejnském sále Senátu Parlamentu ČR setkaly školy, kterým se titul Ekoškola v letošním roce podařilo získat poprvé. Mezi těchto dvacet jedna škol se zařadily dvě školy z kraje Vysočina - ZŠ Čáslavice a ZŠ L. Čecha Nové Město na Moravě. Po milých slovech vzácných hostů představili žáci všech novopečených Ekoškol krátkou prezentací, co zajímavého se jim v průběhu programu podařilo vymyslet a vytvořit. „Všem padesáti Ekoškolám, které letos titul získaly či obhájily, blahopřejeme a přejeme mnoho sil a nápadů pro další práci v programu,“ dodává Michaela Pavlíková ze Sdružení TEREZA, které program, do nějž je zapojeno celkem již 237 škol, koordinuje v ČR.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz