Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Města mají šanci získat titul Město stromů a reprezentovat v Evropě

1. 4. 2011 - BRNO [Econnect]

Všechna města v republice, jejichž prioritou je péče o zeleň a životní prostředí, mají jedinečnou příležitost přihlásit se do soutěže Město stromů. Celostátní soutěž již po šesté vyhlásila Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice. Úkolem měst je připravit roční kampaň pro své obyvatele inspirovanou stromy a přírodou. Vítěz soutěže získá finanční odměnu ve výši 50 tisíc korun od společnosti Tetra Pak a přednostní právo zastupovat Českou republiku v mezinárodním klání Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla). Uzávěrka přihlášek je 5. června 2011.

Soutěží Město stromů se Nadace Partnerství snaží motivovat města, aby zlepšovala kvalitu svého prostředí a aktivně do této činnosti zapojovala také své obyvatele. „Celoroční kampaň, kterou vítězné město uspořádá, by měla zábavnou formou zvyšovat povědomí obyvatel o péči a ochraně životního prostředí. Jednotlivé akce kampaně zároveň pomohou radnici zlepšit vztahy mezi lidmi a organizacemi a posílí společenský život obce,“ komentuje smysl soutěže Hana Zuchnická z Nadace Partnerství a dodává, že podrobné informace o soutěži a přihlášku zájemci naleznou na www.stromzivota.cz/mestostromu.

A co díky soutěži získá vítězné Město stromů? „Chceme, aby města v České republice doslova vzkvétala. Proto jsme se rozhodli ocenit město s nejlepší ekologicko-osvětovou kampaní pro veřejnost finanční prémii v hodnotě 50 tisíc korun,“ říká členka poroty Hana Zmítková ze společnosti Tetra Pak. Vítěz soutěže bude zastupovat města ČR v prestižním celoevropském klání, kde hodnocení účastníků provádí mezinárodní komise složená z expertů na turismus, zeleň a životní prostředí ze všech zúčastněných zemí. Předchozí vítězové soutěže Město stromů, Krnov a Havířov, si již ze zahraničí přivezli zasloužená stříbrná ocenění.

Slavnostní předání titulu novému Městu stromů a zahájení jeho roční kampaně se uskuteční v říjnu 2011. Vítězné město stromů převezme symbolické žezlo od současného držitele titulu, Broumova.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz