Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Výtvarná soutěž Zeleného kruhu se zaměří na ochranu lesů

7. 3. 2011 - PRAHA [Econnect]

„Jak by měl vypadat les, ve kterém byste se dobře cítili? Je podle vás takový les spíš velký nebo malý? Starý nebo mladý?“ ptá se Zelený kruh pražských dětí a těší se na jejich výtvarné zpracování tématu soutěže „LES podle mých představ“.

Rok 2011 byl vyhlášen Organizací spojených národů (OSN) Mezinárodním rokem lesů s cílem zvýšit povědomí o problematice ochrany lesů a posílit trvale udržitelné obhospodařování všech typů lesů a ochranu přírody. U příležitosti Mezinárodního roku lesů vyhlašuje asociace ekologických organizací Zelený kruh výtvarnou soutěž pro děti z hlavního města Prahy s názvem „LES podle mých představ“. Záštitu nad soutěží převzala Mgr. Kateřina Jechová, radní MČ Prahy 2.

Zúčastnit soutěže se mohou děti základní školou povinné, a to ve dvou věkových kategoriích 6 – 10 let a 11 – 15 let. Téma soutěže mohou zpracovat libovolným způsobem. Fantazii se meze nekladou, výtvarníci a výtvarnice mohou soutěžit s fotografií, obrazem, reliéfem, sochou, plastikou, filmem, prostě s čímkoli, co se jim bude zdát vhodné k vyobrazení právě toho jejich ideálního LESA.

Cílem soutěže je upozornit na problematiku udržitelného hospodaření v lesích s důrazem na příměstské lesy. Příměstské lesy a jejich ochrana je jedním z hlavních témat Ekofestivalu 2011, který se uskuteční 16. června na náměstí Míru. Návštěvníci festivalu budou mít příležitost se srozumitelnou a příjemnou formou informovat o aktuálních problémech v ochraně lesů, o vazbách mezi městem a přírodou, získat mohou také praktické spotřebitelské rady.

Výtvarná soutěž startuje 1. března 2011 a končí 15. května 2011. V odborné porotě zasedne paní Kateřina Jechová (radní MČ Prahy 2), Květuše Kovářová (vedoucí oddělení kultury MČ Prahy 2) a Kateřina Ptáčková (ředitelka asociace ekologických organizací Zelený kruh). Porota bude hodnotit jak míru výtvarného zpracování, tak i nápad a originalitu díla. Autoři a autorky vítězných děl budou slavnostně vyhlášeni 16. června v den konání Ekofestivalu 2011 na náměstí Míru v Praze. Vítězná díla budou vystavena v průběhu festivalu na náměstí Míru a následně v měsíci červnu a červenci v prostorách radnice Městské části Prahy 2.

Vítěz či vítězka soutěže získá možnost vysadit si vlastní strom v centru Prahy za asistence paní radní a svých spolužáků. Další v pořadí obdrží hodnotné ceny od partnerů Ekofestivalu, jimiž jsou CENIA, Městská část Praha 2, Rock Point a Zelená domácnost. Pokud máte chuť se soutěže účastnit, zašlete nebo zaneste své dílo na adresu Zelený kruh, Lublaňská 18, 120 00 Praha 2. Pravidla soutěže naleznete zde: www.zelenykruh.cz/cz/soutez/


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz