Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Rolls-Royce chystá model pro ekologicky smýšlející milionáře

21. 1. 2011 - PRAHA [EcoMonitor]

Vůz Rolls-Royce Phantom není se spotřebou výrazně přesahující dvacet litrů na sto kilometrů lahůdka pro ekologicky založené motoristy. To by se ale mělo brzy změnit, informuje internetový deník Daily Mail. Automobilka totiž plánuje limuzínu s nulovými emisemi.

Již dva roky se spekuluje, že Rolls-Royce chystá přísně utajovaný elektromobil. Před koncem loňského roku generální ředitel Rolls-Royce Torsten Mueller-Oetvoes řekl deníku Daily Mail, že elektromobil, respektive vůz na alternativní pohon využívající nejmodernější technologie, je „dobrý nápad“.

Ekologický vůz pro bohaté by mohl vyjet na silnice v době konání olympijských her v roce 2012, kdy mateřská automobilka BMW představí svoji údajně průlomovou a ekologicky přátelskou technologii. To by mohla být prý výborná příležitost představit světu luxusní limuzínu s nulovými emisemi.

BMW vlastní vedle Rolls Royce také britskou značku Mini. Ta již od roku 2009 testuje v běžném provozu automobil Mini-E na elektrický pohon. V souvislosti s představením vozu ředitel Mueller-Oetvoes řekl, že nebude dělat ukvapená rozhodnutí, která by nebyla dobrá ani pro značku, ani pro zákazníky.

Rolls-Royce loni dosáhl rekordního prodeje. Ten se zvýšil o 171% oproti roku 2009 (1 002 vozů) a více než dvojnásobně oproti předchozímu rekordu – 1 212 prodaných osobních aut v roce 2008. Největší zájem je o tyto luxusní vozy stále v USA, následuje Čína a Velká Británie. Bohaté ženy, jako třeba Paris Hilton, si kupují menší model – Rolls-Royce Ghost. Menší modely jdou na dračku, prodává se jich třikrát více než modelů Phantom. Přestože je Rolls-Royce podle generálního ředitele pánská značka, rádi ženám přizpůsobí interiér vozu barvami a detaily dle požadavků.

Podle článku Ray Massey „The electric Rolls Royce: Luxury firm plans eco-friendly vehicle as sales see 171% rise“ zveřejněném na serveru Dailymail.co.uk dne 11. ledna 2011.


Martin Singr

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související články

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz