Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Svoboda zvířat přináší téma ochrany zvířat do brněnských ulic

7. 9. 2010 - PRAHA [Econnect]

Ve čtvrtek 9. září a v pátek 10. září a následující týden od pondělí 13. září do středy 15. září bude v Brně na Malinovského náměstí před Národním divadlem mezi 9.00 a 17.00 umístěn informační stánek Svobody zvířat, kde budou pracovníci organizace připraveni podávat občanům města informace o otázkách ochrany zvířat i odpovědného spotřebitelství.

Součástí informačního stánku bude tematická výstava o pokusech na zvířatech (alternativních metodách, legislativě atp.). Také zde budou zdarma distribuovány různé informační materiály věnované především (ale ne pouze) problematice pokusů na zvířatech a ochraně tzv. kožešinových zvířat.

"Napadlo Vás někdy, zda kosmetika, kterou kupujete, je či není testovaná na zvířatech? Chovají se ještě kožešinová zvířata? Víte o týraném zvířeti, ale nejste si jisti, jak postupovat? Na tyto i další otázky ochrany zvířat i odpovědné spotřeby Vám rádi poskytneme odpověď na našem infostánku. Nabídneme Vám rozsáhlé a zajímavé informace o ochraně práv zvířat. Zdarma Vám také poskytneme informační materiály týkající se např. pokusů na zvířatech a alternativních metod nebo třeba o ochraně tzv. kožešinových zvířat. Můžete též podepsat petici za obchody bez kožešin, případně se dozvíte, jak se aktivně zapojit do ochrany zvířat," vysvětluje smysl celé akce Lucie Moravcová z organizace Svoboda zvířat.

Svoboda zvířat (SZ) je celostátní nezisková organizace pro ochranu práv zvířat sdružující osoby sympatizující s jejími cíli. Vychází z myšlenky, že každý život má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu, která není závislá na momentálním hodnocení člověkem. Svoji činnost zahájila v roce 1994. SZ se snaží změnit vztah lidí ke zvířatům. Nejde však jen o zlepšení životních podmínek zvířat, ačkoliv z krátkodobého hlediska s tímto přístupem souhlasí.

Hlavní snahou je změnit pohled na zvířata tak, aby byla vnímána jako tvorové, kteří mají hodnotu sami o sobě. Zacházení s nimi by nemělo být hodnoceno podle jejich možného užitku pro člověka. Celá činnost SZ je založena na myšlence nenásilí a nepřekročení osobní svobody jednotlivce. Více informací najdete na www.svobodazvirat.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz