Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Společnost Duha připravuje víkend na podporu mentálně postižených

24. 8. 2010 - PRAHA [Econnect]

Poslední prázdninový víkend věnuje občanské sdružení Společnost Duha – integrace osob s mentálním postižením všem, kterým není lhostejný život spoluobčanů s mentálním znevýhodněním. Společnost Duha – integrace osob s mentálním postižením zve srdečně všechny do krásného prostředí Botanické zahrady hl. města Prahy – Troja. V sobotu i v neděli 28. a 29. srpna 2010 zde bude probíhat mimořádná akce Letní víkend pro Duhu.

V sobotu i v neděli se otevřou naše Duhové stánky již v v 10:00 dopoledne. V sobotu se mohou děti těšit na pohádku už v 10.30 hodin, neděli zahájíme mší v kapli sv. Kláry. Po celé dny pak můžete vychutnávat pohodu krásné zahrady obohacené o aktivity připravené Společností DUHA, partnerů a dobrovolníků.

Slavnostní zahájení proběhne v sobotu na Duhovém pódiu za přítomnosti paní Daniely Kolářové, svoji báseň přednese klient Společnosti DUHA a několik jeho zhudebněných básní vyslechnete v podání Kühnova smíšeného sboru. Další program se ponese v duchu letní pohody s cílem prožít pěkné dny a zároveň se dozvědět něco o světě mentálně znevýhodněných lidí. Doprovodný kulturní program je vhodný pro celou rodinu.

Pro tuto akci je přichystána například Duhová Galerie s kavárnou, ve které budou prezentovány obrazy klientů s tématem „Jak se vidím v Duze“, nebudou chybět Duhové tvůrčí dílny otevřené veřejnosti, ve kterých předvedou naši klienti spolu s asistenty svoji zručnost, Duhová prodejna s výrobky klientů Center denních služeb, Duhové osvěžení, které připravují klienti Chráněného bydlení, soutěže, deskové hry a pohádky pro děti a kulturní program na Duhovém pódiu.

Náplň těchto dvou dnů spoluvytvářejí klienti i asistenti, pracovníci Společnosti DUHA budou po celý víkend připraveni zodpovídat otázky návštěvníků. Věříme, že se naplní cíl akce - informovat veřejnost o tom, že i svět a život lidí s mentálním znevýhodněním je pestrý.

Hlavním cílem Letního víkendu pro DUHU je informovat spoluobčany o životě lidí s mentálním znevýhodněním a zároveň prezentovat, jakou podporu poskytuje o. s. Společnost DUHA svým klientům. V rámci pestrého programu nahlédnete do života Společnosti DUHA, seznámíte se službami Chráněné bydlení, Centrum denních služeb a Podporované zaměstnávání.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití http://obcan.ecn.cz
Praktická doporučení, vzory podání, zákony - pro každého, kdo nechce, aby o něm rozhodovali jiní:
Jak založit občanské sdružení
Přehled právních předpisů v oblasti Účast na rozhodování

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz