Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Letošní Tříkrálová sbírka přinesla rekordní výsledek

4. 2. 2010 - PRAHA [Econnect]

Charitní tříkráloví koledníci vysbírali do celkem patnácti a půl tisíce kolednických pokladniček částku 67 526 663 milionu korun. Letošní rok tak přinesl rekordní výsledek v dosavadní (v celostátním měřítku již desetileté) historii sbírky.

„Výsledek Tříkrálové sbírky 2010 nás velmi mile překvapil a povzbudil. Takový nárůst oproti loňskému roku jsme opravdu nečekali, a myslím že je to i významný argument na názory pesimistů, že česká veřejnost je k nouzi svých bližních netečná,“ uvedl Oldřich Haičman, ředitel Charity ČR. Pro srovnání: celkový výnos (koleda a ostatní finanční dary) Tříkrálové sbírky 2009 činil 64,2 milionu korun, podrobně na stránkách: http://www.trikralovasbirka.cz/vysledky/.

„Především je ale letošní výsledek pro Charitu závazek, že nám veřejnost a dárci věří, že se pomoc dostane opravdu těm nejpotřebnějším a to je tím hlavním cílem a posláním naší práce,“ uzavřel ředitel Oldřich Haičman.

Výtěžek Tříkrálové sbírky je určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně znevýhodněným skupinám a to zejména v regionech, kde se sbírka koná. Přibližně desetina výnosu sbírky je určena na humanitární a rozvojovou pomoc do zahraničí. Přehled záměrů letošní sbírky naleznete na stránkách: http://www.trikralovasbirka.cz/sbirka-zamery/.

Do sbírky je možné nadále přispět prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, Charita obdrží z této částky 27 Kč) anebo bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na konto 66008822/0800 u České spořitelny.

Do sbírky lze přispět také prostřednictvím systému PaySec ze stránek www.trikralovasbirka.cz.

Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou ČR je největší dobrovolnickou akcí v ČR. Sbírka je osvědčena Magistrátem hl. města Prahy pro území celé České republiky dle zákona 117/2001 Sb.

V roce 2009 v celé ČR koledovalo celkem 14 719 skupinek, tedy více než 40 000 dobrovolníků. Celkový výnos Tříkrálové sbírky 2009 činil 64,182 milionů Kč. Během trvání celé sbírky se již (i s letošním rokem) podařilo získat téměř 533 milionů Kč.

Více informací naleznete na stránkách: www.trikralovasbirka.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz